Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA ADWENTU - 24 XII 2017

Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA ADWENTU - 24 XII 2017

IV NIEDZIELA ADWENTU

Ostatnie godziny adwentu stanowią bezpośrednią zapowiedź nadejścia oczekiwanego Zbawiciela Świata. W nim możemy doświadczyć prawdy o Bogu, który staje się jednym z nas. W duchu wiary otwórzmy nasze serca na przyjście Jezusa, który – jak oznacza Jego imię - jest Zbawicielem, pomocą i ratunkiem.

Wieczorem rozpocznie się czas Wigilii Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Pasterka o godzinie 24.00. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

W poniedziałek, 25 grudnia przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

- We wtorek, 26 grudnia – święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Ofiara do puszek jest przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie;
- W środę, 27 grudnia – święto Św. Jana apostoła i ewangelisty;
- W czwartek, 28 grudnia – święto Świętych Młodzianków.
W przyszłą niedzielę, 31 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to zarazem ostatni dzień starego roku. Zapraszam wiernych na uroczyste nabożeństwo przebłagalne, połączone z duszpasterski, sprawozdaniem rocznym. W tym dniu odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki i w tym dniu odmówi pobożnie hymn: Ciebie Boga wysławiamy.

W zeszła niedzielę rada parafialna zebrała 3.140zł + 25 euro na remont kościoła – Bóg zapłać.

WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA
W środę: (od godziny 9.00) Skalanka, Graniczne, Miodowiec, Kaniówk i Gomółka;
W czwartek (od godziny 9.00) Mikowa, Rachowiec, Bór;
W piątek (od godziny 9.00) Stańcówka;
W sobotę (od godziny 9.00) Laliki, Kiczora, Czyrna, Kotłówka, Złamane i Piekło.