Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii

Aktualności i ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18 III 2018

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś przypada V niedziela wielkiego postu. Poprzez znak zasłonięcia krzyży uświadamiamy sobie, iż oprócz tego co widoczne dla ludzkich oczu, przygotowanie do świętowania paschalnego zwycięstwa obejmuje także właściwą dyspozycję serca gotowego do przyjęcia prawdy o nieskończonej miłości Boga do człowieka. Konferencja Episkopatu Polski postanowiła zachować od V niedzieli wielkiego postu zwyczaj zasłonięcia krzyży, które odsłaniamy dopiero po wielkopiątkowej Liturgii na cześć Męki Pańskiej.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18 III 2018

Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 4 III 2018

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś III niedziela Wielkiego Postu. Jezus kochał i darzył wielką czcią świątynię w Jerozolimie, którą nazywał domem swojego Ojca. W żaden sposób nie godził się na to, aby ta przestrzeń sakralna była bezczeszczona i profanowana. Trzeba i warto zapytać o moje traktowanie świątyni, począwszy od kościoła parafialnego. Niech spotkanie z Jezusem obecnym w znakach liturgii wzbudzi w nas jeszcze większe poczucie sacrum.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 4 III 2018

Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 25 II 2018

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś przypada II niedziela Wielkiego Postu. Prawda o życiu pozagrobowym zawsze należała do najbardziej ciekawych. Również uczniowie Jezusa pytali się miedzy sobą co to znaczy powstać z martwych. Uważne słuchali Syna Bożego i rozgłaszali Dobrą Nowinę tak, że dziś  Kościół jest w stanie przyjąć wiarę prawdy o śmierci zmartwychwstania Jezusa i życiu wiecznym człowieka. Przygotujmy się na spotkanie z żywym Bogiem, który w scenie Przemienienia ukazuje pełnię swojej chwały.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 25 II 2018

Ogłoszenia parafialne - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 18 II 2018

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś I niedziela Wielkiego Postu. Jest to czas zastanowienia się nad własnym życiem, to okres duchowej pielgrzymki ku porankowi zmartwychwstania. W jej trakcie ciągle na nowo dostajemy łaskę i szansę pogłębiania więzi z Jezusem, do którego należymy od momentu chrztu. Czas przygotowania paschalnego ma nam pomóc w lepszym zrozumieniu naszej chrześcijańskiej tożsamości i wskazać skuteczne metody walki z pokusami szatana.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 18 II 2018

Ogłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 II 2018

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś VI niedziela zwykła. W każdej społeczności są ludzie, których traktuje się jak trędowatych, lekceważąco spycha się na margines życia. Jezus pokonuje te wszystkie ograniczenia, nie zna leku przed kontaktem fizycznym, odczuwa sympatię, okazuje współczucie i przygarnia tych, z którymi ludzie nie chcą mieć nic do czynienia. Powołanie do życia chrześcijańskiego polega na tym, by naśladować przykład Jezusa i świadczyć o Bożym zbawieniu wszystkim ludziom.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 II 2018

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA ZWYKŁA NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 II 2018

V NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś V niedziela zwykła. Podobnie jak Jezus potrzebujemy co pewien czas zdystansować się od natłoku spraw, by w spokoju zastanowić się nad rozwiązaniem. Każdy udział w Eucharystii skłania do wyciszenia i modlitewnego skupienia. Uwielbiajmy obecnego pośród nas Jezusa, który dzieli z nami trudy naszej egzystencji.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA ZWYKŁA NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 II 2018

Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 I 2018

III NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś III niedziela zwykła. Z Chrystusem i przez Chrystusa przyszło do nas Królestwo Boże. On wzywa ludzi do nawrócenia i wiary, aby poprawnie kroczyć Jego drogami. Wszyscy jesteśmy adresatami zaproszenia do wspólnego stołu Słowa i Eucharystii, abyśmy zdawszy się na miłosierdzie Boże mogli w pełni sprostać naszemu powołaniu.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 I 2018

Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 I 2018

II NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada 2 niedziela zwykła. Chodźcie, a zobaczycie – zachęca Jezus uczniów do pójścia za Nim. To wezwanie dziś adresowane jest do nas, którzy pragniemy poczucia bezpieczeństwa, oparcia, sensu i celu w życiu. To wszystko znajdujemy, jak uczniowie, w Jezusie. Zatem spieszmy ku Temu, który zaprasza do słuchania słowa Bożego i pragnie nas prowadzić po drogach codzienności.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 I 2018
Go to top