Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii

Aktualności i ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 15 IV 2018

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś III niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako niedziela biblijna. Zmartwychwstały Pan nam wyjaśnia Pisma, pozwalając nam zrozumieć ich sens. Zaprasza nas do Swojego stołu Słowa i Eucharystii, abyśmy umocnili wiarę w Jego paschalne zwycięstwo.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 15 IV 2018

Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIAE - 8 IV 2018

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

Dziś przypada druga niedziela wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego. Kończymy czas Oktawy Wielkanocnej. Jako wspólnota Kościoła pragniemy dziś wyznać, że nie ma dla człowieka innego źródła nadziei jak miłosierdzie Boga. Dlatego nie poddawajmy się zbyt łatwo zwątpieniu, ale zaufajmy w bezgraniczną moc Tego, który zmartwychwstał i żyje.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIAE - 8 IV 2018

Ogłoszenia parafialne - ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE - 1 IV 2018

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

Triduum Paschalne ma swój szczyt w Wigilii Paschalnej i kończy się nieszporami uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE - 1 IV 2018

Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA PALMOWA - 25 III 2018

NIEDZIELA PALMOWA

Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Wchodzimy w czas Wielkiego Tygodnia, kiedy będziemy przeżywali w liturgii najważniejsze wydarzenie w historii Zbawiciela. To szczytny moment ukazujący bezgraniczną miłość Boga wobec człowieka. W imię tej miłości poświęcił swojego Syna, który poprzez ofiarę złożoną na drzewie krzyża wyzwolił ludzkość z wszelkich nieprawości.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA PALMOWA - 25 III 2018

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18 III 2018

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś przypada V niedziela wielkiego postu. Poprzez znak zasłonięcia krzyży uświadamiamy sobie, iż oprócz tego co widoczne dla ludzkich oczu, przygotowanie do świętowania paschalnego zwycięstwa obejmuje także właściwą dyspozycję serca gotowego do przyjęcia prawdy o nieskończonej miłości Boga do człowieka. Konferencja Episkopatu Polski postanowiła zachować od V niedzieli wielkiego postu zwyczaj zasłonięcia krzyży, które odsłaniamy dopiero po wielkopiątkowej Liturgii na cześć Męki Pańskiej.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18 III 2018

Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 4 III 2018

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś III niedziela Wielkiego Postu. Jezus kochał i darzył wielką czcią świątynię w Jerozolimie, którą nazywał domem swojego Ojca. W żaden sposób nie godził się na to, aby ta przestrzeń sakralna była bezczeszczona i profanowana. Trzeba i warto zapytać o moje traktowanie świątyni, począwszy od kościoła parafialnego. Niech spotkanie z Jezusem obecnym w znakach liturgii wzbudzi w nas jeszcze większe poczucie sacrum.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 4 III 2018

Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 25 II 2018

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś przypada II niedziela Wielkiego Postu. Prawda o życiu pozagrobowym zawsze należała do najbardziej ciekawych. Również uczniowie Jezusa pytali się miedzy sobą co to znaczy powstać z martwych. Uważne słuchali Syna Bożego i rozgłaszali Dobrą Nowinę tak, że dziś  Kościół jest w stanie przyjąć wiarę prawdy o śmierci zmartwychwstania Jezusa i życiu wiecznym człowieka. Przygotujmy się na spotkanie z żywym Bogiem, który w scenie Przemienienia ukazuje pełnię swojej chwały.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 25 II 2018

Ogłoszenia parafialne - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 18 II 2018

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś I niedziela Wielkiego Postu. Jest to czas zastanowienia się nad własnym życiem, to okres duchowej pielgrzymki ku porankowi zmartwychwstania. W jej trakcie ciągle na nowo dostajemy łaskę i szansę pogłębiania więzi z Jezusem, do którego należymy od momentu chrztu. Czas przygotowania paschalnego ma nam pomóc w lepszym zrozumieniu naszej chrześcijańskiej tożsamości i wskazać skuteczne metody walki z pokusami szatana.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 18 II 2018
Go to top