Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii

Aktualności i ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne - XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 VI 2018

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XI niedziela zwykła. Wiosną i wczesnym latem z podziwem przyglądamy się przyrodzie budzącej się do życia, chociaż nie mamy na to żadnego wpływu. Niewidzialne siły działające w świecie roślinnym są znakiem Bożej troski o środowisko naturalne. Podobnie ma się rzecz z Boskim działaniem w ludzkim życiu. Bezustannie i w tajemniczy dla nas sposób Bóg dokonuje dzieła zbawienia. Jego królestwo wzrasta pośród nas, bo On jest Panem.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 VI 2018

Ogłoszenia parafialne - X NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 VI 2018

X NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada X niedziela zwykła. Ludzi wierzących cechuje między innymi duchowe pokrewieństwo – „bo kto pełni wolę Bożą ten Mi jest bratem, siostrą i matką.”. Jesteśmy zatem jedną rodziną, mamy świadomość bycia braćmi i siostrami w wierze. Temu, który uczynił nas swoją rodziną i zaprosił na Eucharystię, złóżmy należny hołd uwielbienia.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - X NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 VI 2018

Ogłoszenia parafialne - IX NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 VI 2018

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś IX niedziela zwykła. W myśl prawodawstwa cywilnego kierującego się względami ekonomicznymi niedziela była traktowana jako ostatni dzień weekendu. Takie rozumowanie bywa sprzeczne z natura Dnia Pańskiego. Niedziela jako pamiątka Chrystusowego zmartwychwstania jest pierwszym dniem tygodnia, od tego czasu wszystko się na nowo rozpoczyna. Uczestnicząc w liturgii spotykamy Chrystusa i dziękujemy za Jego obecność w znakach świętego zgromadzenia.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - IX NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 VI 2018

Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ - 27 V 2018

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Przez chrzest zostaliśmy wprowadzeni w tajemnicę Boga Trójjedynego. Staje się ona bardziej dostępna nie przez rozumowanie ale przez uczestnictwo         w życiu Boga. Jezus Chrystus posyła nam Ducha Świętego i jest zarazem drogą prowadząca do ijca. Ten Bóg – jeden w trzech Osobach – zaprasza nas do udziału w liturgii eucharystycznej, która jest uczestnictwem w misterium

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ - 27 V 2018

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 20 V 2018

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Pięćdziesiątnica to owoc Wielkanocy i potwierdzenie wywyższenia Jezusa oraz Jego obecności we wspólnocie wierzących. Boża obietnica stale wypełnia się w czasie Kościoła. Można to poznać i ocenić po tym jak Kościół stanowi przestrzeń działania Ducha Świętego i potrafi nieść Dobrą Nowinę ludziom wszystkich narodowości i języków. Duch Święty pragnie przychodzić do ludzkich serc, aby zapalić w nich ogień swojej miłości.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 20 V 2018

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 13 V 2018

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Dziś przypada liturgiczna uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wspominamy moment, kiedy Chrystus przestał być widoczny dla ludzkich oczu i uczniowie byli świadkami wstępowania do chwały niebieskiej. On nie odszedł, jest z nami  wciąż obecny, aczkolwiek w inny sposób. Mamy Jego zapewnienie, że pozostanie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 13 V 2018

Ogłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 6 V 2018

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś VI niedziela wielkanocna. Prawda o zmartwychwstaniu Chrystusa powinna kształtować i przemieniać nasze życie, ponieważ jesteśmy powołani do powstania z martwych. To ma konsekwencje dla naszej chrześcijańskiej tożsamości. Nie jesteśmy jedynie stworzeniem, ale wybranymi sługami Boga. Uwielbiajmy Tego, który nas bezgranicznie miłuje i nazywa swoimi przyjaciółmi.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 6 V 2018

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 29 IV 2018

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

W V niedzielę wielkanocną Jezus otwiera dla nas swoje ojcowskie ramiona, aby każdego przygarnąć do siebie. Chcemy uwielbiać Go za dar odkupienia. Czujemy się jak winne latorośle i chcemy czerpać moc, będąc mocno zjednoczeni ze Zmartwychwstałym.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 29 IV 2018
Go to top