Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii

Aktualności i ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 IX 2017

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXIV niedziela zwykła. Chrystus przyszedł na świat, aby nas pojednać z Ojcem. To pojednanie dokonuje się przez przebaczenie, którego Pan Bóg nam udziela, o ile wyrażamy skruchę i żal za popełnione grzechy. Droga pojednania z Bogiem zakłada konieczność pojednania z bliźnim. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas szkołą nawrócenia, pokuty i pojednania.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 IX 2017

Ogłoszenia parafialne - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 IX 2017

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXIII niedziela zwykła. Jako wspólnota braci i sióstr w wierze gromadzimy się wokół Jezusa Chrystusa, który jest źródłem łaski, miłości i pokoju. W tej wspólnocie wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za siebie nawzajem. Przepełnieni troską o dobro naszych braci i sióstr prośmy za tych, którzy pobłądzili i zeszli z drogi wiary na bezdroże zatracenia. Dla nich błagajmy Boga o łaskę powrotu na ścieżki Bożej obecności.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 IX 2017

Ogłoszenia parafialne - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 IX 2017

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXII niedziela zwykła. Zgromadzeni na sprawowaniu Eucharystii pragniemy Boga wielbić za wszystkie dobrodziejstwa, którymi nas nieustannie obdarza. Jako Jego uczniowie jesteśmy wezwani, aby głosić Jego naukę i być czytelnym obrazem Boga w świecie. Prośmy Boga aby pouczając nas Swoim słowem oraz karmiąc Swoim Ciałem i Krwią umacniał to co dobre i strzegł troskliwie co zostało umocnione.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 IX 2017

Ogłoszenia parafialne - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 VIII 2017

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XXI niedziela zwykła. Każda Msza Święta jest pamiątką i uobecnieniem wydarzeń zbawczych Jezusa Chrystusa. Dokonuje się to mocą Ducha Świętego przez posługę kapłańską. Tę rzeczywistą obecność Chrystusa ukrytą pod osłoną znaków liturgicznych możemy dostrzec jedynie w świetle wiary, otrzymanej jako dar Boga. Taki dar otrzymał przed Cezareą Filipową Szymon Piotr, który wyznał wiarę w Mesjasza Bożego.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 VIII 2017

Ogłoszenia parafialne - XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 VIII 2017

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XX niedziela zwykła. Każdy człowiek potrzebuje bycia we wspólnocie. Aby osiągnąć to należy spełnić określone wymagania. Podobnie jest we wspólnocie Kościoła. Bóg jednak nie stawia żadnych wymagań. Bo Niego przyjść może każdy człowiek. Nikt kto szuka oraz z wiarą i ufnością zwraca się do Niego, nie zostanie odtrącony. Bóg zatem zaprasza nas do budowania trwałej relacji z Nim oraz bliźnim.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 VIII 2017

Ogłoszenia parafialne - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 VIII 2017

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XIX niedziela zwykła. Słyszymy w swoim życiu wezwanie, aby stanąć wobec Pana i trwać w Jego obecności. Dlatego gromadzimy się na sprawowaniu liturgii eucharystycznej by w milczeniu i skupieniu doświadczyć wzajemnego spotkania. Z uwagą pragniemy wsłuchiwać się w Jego słowo oraz przyjąć zaproszenie zjednoczenia z Jezusem w Komunii Świętej.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 VIII 2017

Ogłoszenia parafialne - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 VIII 2017

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako liturgiczne święto Przemienienia Pańskiego. Ewangelista Św. Mateusz kończąc opis wydarzenia na Taborze podkreśla, że w pewnym momencie towarzyszący Jezusowi Mojżesz i Eliasz znikają ze sceny i Jezus zostaje sam. Chce w ten sposób potwierdzić, ze Pan Jezus ich niejako zastępuje. On jest teraz jedynym nauczycielem i prawodawcą ludzi. Uczestnictwo w liturgii jest spotkaniem z Tym, który naucza, wszystko i najlepiej porządkuje.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 VIII 2017

Ogłoszenia parafialne - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 VII 2017

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XVII niedziela zwykła. Każdy człowiek pragnie osiągnąć w swoim życiu pełnię szczęścia. Poszukuje czegoś, co nada sens jego istnieniu, dzięki czemu będzie mógł zaświadczyć, iż nie żałuje radosnych ale i zaznaczonych trudnościami chwil swego życia. Największym szczęściem jest przebywanie w obecności Boga. Chrystus gromadzi nas dziś na liturgii eucharystycznej, abyśmy doświadczyli daru Bożego spotkania i zasmakowali szczęścia.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 VII 2017
Go to top