Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii

Aktualności i ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 18 II 2018

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś I niedziela Wielkiego Postu. Jest to czas zastanowienia się nad własnym życiem, to okres duchowej pielgrzymki ku porankowi zmartwychwstania. W jej trakcie ciągle na nowo dostajemy łaskę i szansę pogłębiania więzi z Jezusem, do którego należymy od momentu chrztu. Czas przygotowania paschalnego ma nam pomóc w lepszym zrozumieniu naszej chrześcijańskiej tożsamości i wskazać skuteczne metody walki z pokusami szatana.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 18 II 2018

Ogłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 II 2018

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś VI niedziela zwykła. W każdej społeczności są ludzie, których traktuje się jak trędowatych, lekceważąco spycha się na margines życia. Jezus pokonuje te wszystkie ograniczenia, nie zna leku przed kontaktem fizycznym, odczuwa sympatię, okazuje współczucie i przygarnia tych, z którymi ludzie nie chcą mieć nic do czynienia. Powołanie do życia chrześcijańskiego polega na tym, by naśladować przykład Jezusa i świadczyć o Bożym zbawieniu wszystkim ludziom.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 II 2018

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA ZWYKŁA NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 II 2018

V NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś V niedziela zwykła. Podobnie jak Jezus potrzebujemy co pewien czas zdystansować się od natłoku spraw, by w spokoju zastanowić się nad rozwiązaniem. Każdy udział w Eucharystii skłania do wyciszenia i modlitewnego skupienia. Uwielbiajmy obecnego pośród nas Jezusa, który dzieli z nami trudy naszej egzystencji.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA ZWYKŁA NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 II 2018

Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 I 2018

III NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś III niedziela zwykła. Z Chrystusem i przez Chrystusa przyszło do nas Królestwo Boże. On wzywa ludzi do nawrócenia i wiary, aby poprawnie kroczyć Jego drogami. Wszyscy jesteśmy adresatami zaproszenia do wspólnego stołu Słowa i Eucharystii, abyśmy zdawszy się na miłosierdzie Boże mogli w pełni sprostać naszemu powołaniu.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 I 2018

Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 I 2018

II NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada 2 niedziela zwykła. Chodźcie, a zobaczycie – zachęca Jezus uczniów do pójścia za Nim. To wezwanie dziś adresowane jest do nas, którzy pragniemy poczucia bezpieczeństwa, oparcia, sensu i celu w życiu. To wszystko znajdujemy, jak uczniowie, w Jezusie. Zatem spieszmy ku Temu, który zaprasza do słuchania słowa Bożego i pragnie nas prowadzić po drogach codzienności.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 I 2018

Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 7 I 2018

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Dziś święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Jezus Chrystus jest posłanym przez Ojca Zbawicielem, który mocą Ducha Świętego wyprowadza ludzkość ze zniewolenia grzechu. W czasie chrztu świętego każdemu z nas został podarowany Duch Święty, abyśmy byli zwiastunami radości wobec bliźnich. Niech dzisiejszy obrzęd pokropienia wiernych przypomni nam o powołaniu, jako wyznawców i świadków narodzonego Zbawiciela.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 7 I 2018

Ogłoszenia parafialne - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY - 31 XII 2017

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY
Dziś przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W gronie najbliższej rodziny celebrujemy świąteczne zwyczaje i tradycje. Syn Boży również wzrastał we wspólnocie rodzinnej. Ufając, że nasz Pan zasiada z nami do stołu Eucharystii, uwielbiajmy Go i dziękujmy za Jego obecność w kończącym się roku kalendarzowym.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY - 31 XII 2017

Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA ADWENTU - 24 XII 2017

IV NIEDZIELA ADWENTU

Ostatnie godziny adwentu stanowią bezpośrednią zapowiedź nadejścia oczekiwanego Zbawiciela Świata. W nim możemy doświadczyć prawdy o Bogu, który staje się jednym z nas. W duchu wiary otwórzmy nasze serca na przyjście Jezusa, który – jak oznacza Jego imię - jest Zbawicielem, pomocą i ratunkiem.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA ADWENTU - 24 XII 2017
Go to top