Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii

Aktualności i ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 IX 2018

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXIV niedziela zwykła. Każda niedziela  jest – jak mówią Ojcowie Kościoła małą Wielkanocą. Dlatego jesteśmy zaproszeni na wspólne sprawowanie Eucharystii, by celebrować paschalną tajemnicę Chrystusa. Jako wspólnota Kościoła jesteśmy powołani do pójścia zwycięską drogą Zmartwychwstałego z całym bagażem codziennych trosk, kłopotów i obaw. Krocząc drogami codzienności z Nim doświadczamy płynącej radości poranka wielkanocnego.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 IX 2018

Ogłoszenia parafialne - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 IX 2018

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXIII niedziela zwykła. Miewamy czasem bardzo poważny problem komunikacji z Bogiem i drugim człowiekiem. Z różnych powodów wielokrotnie nieznanych doświadczamy bezradności i milczenia w procesie prowadzonego dialogu. Umiejętność rozmowy jest konieczna do budowania relacji i wspólnoty. Pan Bóg kieruje do nas swoje słowo, uczy nas trudnej sztuki słuchania, ale i dawania odpowiedzi na docinające treści.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 IX 2018

Ogłoszenia parafialne - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 IX 2018

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXII niedziela zwykła. Każda gra ma swoje reguły, a życie posiada obowiązujące zasady. Trzeba je znać i dokładnie przestrzegać. Jezus Chrystus pokazuje nam jak szczęśliwie może wyglądać życie zgodnie z Bożymi przykazaniami. Bóg będąc dawcą życia doskonale wie, co życiu służy. Troszczy się o to aby mogło się ono rozwijać ku radości i pomyślności człowieka. Zaufajmy miłosiernemu Ojcu. On sprawi, że będzie wzrastać w nas dobro i nasze życie potoczy się szczęśliwie według Jego zasad.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 IX 2018

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ - 26 VIII 2018

UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

Kościół w Polsce obchodzi dziś liturgiczną uroczystość ku czci Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Matka Chrystusa uczy nas modlitwy polegającej przede wszystkim na tym, że trzeba podporządkować się Duchowi Świętemu i wypowiedzieć Bogu swoje pełne powierzenie Matce Chrystusa. Maryja jest dla nas wzorem modlitwy natchnionej i przepełnionej mocą Bożego Ducha, czyli takiej w której to, że człowiek daje się Bogu prowadzić jest ważniejsze od tego, że podczas modlitwy składa deklarację czy zapewnienia. Modlitwa Maryi jest pokorna służbą wobec Ducha Świętego. Gdy cały świat się chwieje Maryja trwa, modli się bezgranicznie, ufa, uważnie słucha i jest posłuszna Bogu, pozwala się Jemu prowadzić.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ - 26 VIII 2018

Ogłoszenia parafialne - XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 VIII 2018

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XX niedziela zwykła. Wszyscy bez względu na to kim jesteśmy i jakie jest nasze zawodowe czy społeczne posłannictwo, jesteśmy zaproszeni przez Jezusa do spotkania z Nim w czasie celebracji liturgii. On nas gromadził, zjednoczył i przygotował dla nas dary stołu słowa Bożego i stołu eucharystycznego. Kieruje do nas słowa pełne otuchy, nadziei i radości. Jednocześnie ofiaruje się nam jako Pokarm dający życie wieczne.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 VIII 2018

Ogłoszenia parafialne - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 VIII 2018

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XIX niedziela zwykła. W czasie każdej Eucharystii słyszymy słowa zaproszenia do pełnego uczestnictwa w Uczcie: Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy. Posiłek należy do zwyczajnych zadań codzienności. Jednak przyjmując w czasie Eucharystii Ciało i Krew Pańską otrzymujemy dar absolutnie wyjątkowy. Jezus Chrystus ofiaruje się ludzkości, wydaje się w nasze ręce. Obdarza nas swoim życiem i jest pośród nas obecny.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 VIII 2018

Ogłoszenia parafialne - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 VIII 2018

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XVIII niedziela zwykła. Człowiek potrzebuje do życia pokarmu, odzienia, pracy i mieszkania. Te wszystkie potrzeby dotyczą troski o chleb. W modlitwie Pańskiej Jezus uczy nas byśmy prosili Boga o ziemski chleb, ale zwraca uwagę na potrzebę zaspokojenia głodu duchowego. Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych. Dlatego Jezus mówi sam o sobie: Ja jestem chlebem życia. Kto przychodzi do Jezusa Chrystusa nie pragnie ani nie odczuwa głodu, gdyż On sam daje się jako Chleb, który obdarza życiem wiecznym. Podczas Eucharystii przychodzi po raz kolejny w takiej postaci.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 VIII 2018

Ogłoszenia parafialne - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 VII 2018

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XVII niedziela zwykła. Napomnienie Św. Pawła – znoście siebie nawzajem w miłości, jest adresowane do nas. W każdej wspólnocie jest wielość ludzkich charakterów, talentów i zdolności, sympatii i antypatii, konfliktów i sporów, rozmaitych punktów spojrzenia na temat drogi Kościoła wyznaczonej przez Chrystusa. Pomimo tych zauważalnych różnic istnieje jedno wspólne powołanie do wiary, jeden chrzest zanurzający nas w tajemnicy Syna Bożego. Jedność w wierze jest możliwa, gdy wszyscy okażą się gotowi podejść do siebie nawzajem z miłością i będą cierpliwie siebie znosić. Wskazanie Św. Pawła jest zatem wciąż aktualne i podyktowane troską o poprawne relacje między ludźmi.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 VII 2018
Go to top