Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii

Aktualności i ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 X 2017

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XXVII niedziela zwykła. Jako wspólnota Ludu Bożego jesteśmy latoroślami zasadzonymi w krzewie winnym. Gromadzimy się na liturgii, aby otrzymać obficie łaskę Bożą potrzebną do naszego duchowego wzrostu. Uczestnicząc w liturgii Eucharystii trzeba zapytać o to, na ile przynoszę owoce wiary i miłości, którymi zostałem obdarzony.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 X 2017

Ogłoszenia parafialne - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 X 2017

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XXVI niedziela zwykła. Wezwani przez Pana Boga gromadzimy się we wspólnocie eucharystycznej, by pozwolić się prowadzić Panu Bogu po Jego drogach. Jest to wyraz naszego posłuszeństwa w wierze. Udział w liturgii ma nas umocnić w przekonaniu, że zawsze jesteśmy gotowi iść za głosem Mistrza. Postępowaniem pragniemy dawać świadectwo o miłości, która jest dyspozycyjna wobec wypełnienia woli Bożej.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 X 2017

Ogłoszenia parafialne - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 IX 2017

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
Dziś przypada XXV niedziela zwykła. Zostaliśmy przez Chrystusa zaproszeni do pracy w Winnicy Pańskiej. W nagrodę otrzymamy od Pana Boga po jednym denarze życia wiecznego. Stojąc wokół ołtarza Jezusa Chrystusa jako jedna rodzina Boża nie chcemy się licytować o wielkość naszych zasług, ale pragniemy przyjąć dar Królestwa Bożego na który nie zasługujemy.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 IX 2017

Ogłoszenia parafialne - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 IX 2017

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXIV niedziela zwykła. Chrystus przyszedł na świat, aby nas pojednać z Ojcem. To pojednanie dokonuje się przez przebaczenie, którego Pan Bóg nam udziela, o ile wyrażamy skruchę i żal za popełnione grzechy. Droga pojednania z Bogiem zakłada konieczność pojednania z bliźnim. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas szkołą nawrócenia, pokuty i pojednania.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 IX 2017

Ogłoszenia parafialne - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 IX 2017

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXIII niedziela zwykła. Jako wspólnota braci i sióstr w wierze gromadzimy się wokół Jezusa Chrystusa, który jest źródłem łaski, miłości i pokoju. W tej wspólnocie wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za siebie nawzajem. Przepełnieni troską o dobro naszych braci i sióstr prośmy za tych, którzy pobłądzili i zeszli z drogi wiary na bezdroże zatracenia. Dla nich błagajmy Boga o łaskę powrotu na ścieżki Bożej obecności.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 IX 2017

Ogłoszenia parafialne - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 IX 2017

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXII niedziela zwykła. Zgromadzeni na sprawowaniu Eucharystii pragniemy Boga wielbić za wszystkie dobrodziejstwa, którymi nas nieustannie obdarza. Jako Jego uczniowie jesteśmy wezwani, aby głosić Jego naukę i być czytelnym obrazem Boga w świecie. Prośmy Boga aby pouczając nas Swoim słowem oraz karmiąc Swoim Ciałem i Krwią umacniał to co dobre i strzegł troskliwie co zostało umocnione.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 IX 2017

Ogłoszenia parafialne - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 VIII 2017

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XXI niedziela zwykła. Każda Msza Święta jest pamiątką i uobecnieniem wydarzeń zbawczych Jezusa Chrystusa. Dokonuje się to mocą Ducha Świętego przez posługę kapłańską. Tę rzeczywistą obecność Chrystusa ukrytą pod osłoną znaków liturgicznych możemy dostrzec jedynie w świetle wiary, otrzymanej jako dar Boga. Taki dar otrzymał przed Cezareą Filipową Szymon Piotr, który wyznał wiarę w Mesjasza Bożego.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 VIII 2017

Ogłoszenia parafialne - XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 VIII 2017

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XX niedziela zwykła. Każdy człowiek potrzebuje bycia we wspólnocie. Aby osiągnąć to należy spełnić określone wymagania. Podobnie jest we wspólnocie Kościoła. Bóg jednak nie stawia żadnych wymagań. Bo Niego przyjść może każdy człowiek. Nikt kto szuka oraz z wiarą i ufnością zwraca się do Niego, nie zostanie odtrącony. Bóg zatem zaprasza nas do budowania trwałej relacji z Nim oraz bliźnim.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 VIII 2017
Go to top