Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii

Aktualności i ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 X 2018

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XXVIII niedziela zwykła. Pojęcia ubóstwa i bogactwa są bardzo nieostre, przysparzają sporo kłopotów. Posiadany majątek nie czyni człowieka autentycznie bogatym, nie zapewnia udanego życia przepełnionego poczuciem sensu istnienia. Do takiej egzystencji potrzebna jest mądrość będąca owocem poznania Boga. W Jezusie Chrystusie objawiała się nam mądrość Boża. W Nim otrzymała swoją twarz. Przez Niego jesteśmy zaproszeni do wspólnoty życia z Bogiem, aby w ten sposób odnaleźć radość i celowość każdego podejmowanego wysiłku.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 X 2018

Ogłoszenia parafialne - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 7 X 2018

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XXVII niedziela zwykła. Mamy w życiu wiele osiągnięć, ale ostatecznym kresem jest miłość, która wzmacnia i ożywia każde działanie czyniąc go dobrym. Małżeństwo bez miłości jest puste i zimne, praca zawodowa bez miłości pozostaje tylko wykonywaniem zadania, modlitwa bez miłości może być czczą gadaniną, a udział w liturgii eucharystycznej bez miłości pozostanie na płaszczyźnie spełnienia obowiązku. Miłość zawsze łączy a nie dzieli, nie jest zainteresowana niepewnością, ale obdarza oczekiwanym pokojem.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 7 X 2018

Ogłoszenia parafialne - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 IX 2018

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XXVI niedziela zwykła. Z ewangelicznej wypowiedzi Jezusa – kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami bije wspaniałomyślność i zdrowo pojęta tolerancja. To pytanie o naszą relację względem czyniących dobro, którzy jednak inaczej okazują swoją pobożność i wiarę. Duch Boży wieje kędy chce i uzdalnia ludzi do czynienia dobra. Otwórzmy się na Jego działanie w świecie. Zauważmy dokonujące się dobro będące owocem Jego natchnień dokonywanych także przez innych ludzi.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 IX 2018

Ogłoszenia parafialne - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 IX 2018

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXV niedziela zwykła. Zgromadzeni na Eucharystii celebrujemy misterium paschalne Syna Bożego. Swoim uniżeniem Pan stworzył ludzkości drogi do Boga. To jest dla nas - podobnie, jak było dla pierwszych uczniów -  trudne do zrozumienia. Jeżeli stał się sługą każdego człowieka dając nam w ten sposób przykład do naśladowania w codzienności, to gotowość do służby bliźniemu jest naszym chrześcijańskim powołaniem.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 IX 2018

Ogłoszenia parafialne - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 IX 2018

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXIV niedziela zwykła. Każda niedziela  jest – jak mówią Ojcowie Kościoła małą Wielkanocą. Dlatego jesteśmy zaproszeni na wspólne sprawowanie Eucharystii, by celebrować paschalną tajemnicę Chrystusa. Jako wspólnota Kościoła jesteśmy powołani do pójścia zwycięską drogą Zmartwychwstałego z całym bagażem codziennych trosk, kłopotów i obaw. Krocząc drogami codzienności z Nim doświadczamy płynącej radości poranka wielkanocnego.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 IX 2018

Ogłoszenia parafialne - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 IX 2018

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXIII niedziela zwykła. Miewamy czasem bardzo poważny problem komunikacji z Bogiem i drugim człowiekiem. Z różnych powodów wielokrotnie nieznanych doświadczamy bezradności i milczenia w procesie prowadzonego dialogu. Umiejętność rozmowy jest konieczna do budowania relacji i wspólnoty. Pan Bóg kieruje do nas swoje słowo, uczy nas trudnej sztuki słuchania, ale i dawania odpowiedzi na docinające treści.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 IX 2018

Ogłoszenia parafialne - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 IX 2018

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXII niedziela zwykła. Każda gra ma swoje reguły, a życie posiada obowiązujące zasady. Trzeba je znać i dokładnie przestrzegać. Jezus Chrystus pokazuje nam jak szczęśliwie może wyglądać życie zgodnie z Bożymi przykazaniami. Bóg będąc dawcą życia doskonale wie, co życiu służy. Troszczy się o to aby mogło się ono rozwijać ku radości i pomyślności człowieka. Zaufajmy miłosiernemu Ojcu. On sprawi, że będzie wzrastać w nas dobro i nasze życie potoczy się szczęśliwie według Jego zasad.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 IX 2018

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ - 26 VIII 2018

UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

Kościół w Polsce obchodzi dziś liturgiczną uroczystość ku czci Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Matka Chrystusa uczy nas modlitwy polegającej przede wszystkim na tym, że trzeba podporządkować się Duchowi Świętemu i wypowiedzieć Bogu swoje pełne powierzenie Matce Chrystusa. Maryja jest dla nas wzorem modlitwy natchnionej i przepełnionej mocą Bożego Ducha, czyli takiej w której to, że człowiek daje się Bogu prowadzić jest ważniejsze od tego, że podczas modlitwy składa deklarację czy zapewnienia. Modlitwa Maryi jest pokorna służbą wobec Ducha Świętego. Gdy cały świat się chwieje Maryja trwa, modli się bezgranicznie, ufa, uważnie słucha i jest posłuszna Bogu, pozwala się Jemu prowadzić.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ - 26 VIII 2018
Go to top