Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY - 31 XII 2017

Ogłoszenia parafialne - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY - 31 XII 2017

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY
Dziś przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W gronie najbliższej rodziny celebrujemy świąteczne zwyczaje i tradycje. Syn Boży również wzrastał we wspólnocie rodzinnej. Ufając, że nasz Pan zasiada z nami do stołu Eucharystii, uwielbiajmy Go i dziękujmy za Jego obecność w kończącym się roku kalendarzowym.

W tym dniu zapraszam na godzinę 15.00 na Mszę Świętą i nabożeństwo dziękczynno – błagalne za każdą chwilę minionego 2017 Roku.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także Dzień Modlitwy o pokój na świecie;
- We wtorek, 2 stycznia – wspomnienie świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;
- W sobotę, 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego. W całym Kościele jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Ofiara do puszek przeznaczona jest na misje. W tym dniu przypada 4 rocznica święceń biskupich oraz ingresu do Katedry Św. Mikołaja w Bielsku – Białej Ks. Biskupa Romana Pindla. Modlimy się w intencjach naszego Pasterza oraz całej diecezji. Msza Święta w ramach obchodów zostanie celebrowana w kościele katedralnym Św. Mikołaja o godzinie 17.00

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych będę odwiedzał w piątek od godziny 8.30. Spowiedź po południu od godziny 16.30.

W przyszłą niedzielę, 7 stycznia przypada Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA
W środę: (od godziny 14.20) Myto, Rastoka prawa strona do Państwa Polaków;
W piątek (od godziny 13.00) Centrum 1 z przerwą na spowiedź i Mszę Świętą;
W sobotę (od godziny 12.00) Centrum 2

Go to top