Jesteś tutaj: HomeO parafiiWizyty Jana Pawła II w Zwardoniu

Wizyty Jana Pawła II w Zwardoniu

• Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
  • Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie – mieszkańcy prastarego Żywca!
    Wyrażam radość, że dane mi jest dziś spotkać się z wami – tu, w samym centrum waszego historycznego miasta, w pobliżu Fary żywieckiej. To spotkanie przypomina mi wiele moich odwiedzin w Żywcu, zarówno tutaj w starej parafii, jak też w Zabłociu i w Sporyszu. Pamięć prowadzi mnie wzdłuż doliny Soły ku północy i ku południowi. Przypominam sobie wszystkie parafie, aż do Ujsół i Zwardonia, które nieraz odwiedzałem. Powinien bym je teraz wymienić po kolei, tak jak rozłożyły się one w dolinie Soły, u stóp Bieskidu Żywieckiego. Powinien bym także przypomnieć nazwiska proboszczów i wikariuszy z tych parafii, z których wielu już dzisiaj Pan Bóg odwołał do siebie. Powinien bym wreszcie podziękować za gościnność, której tak wiele doznawałem na Ziemi Żywieckiej. I wszystko to czynię dzisiaj z całego serca, przemierzajac w myśli ten obszar dawnej Archidiecezji Krakowskiej (...)
  • <Jan Paweł II - wizyta na Żywiecczyźnie, 22 maj 1995r.>

Wizyty Jana Pawła II w Parafii Zwardoń:

1. czerwiec 1963 r. - jako Ksiądz Biskup - Bierzmowanie 250 osób oraz poświęcenie kaplicy Świętej Anny na Mycie.
  2. wrzesień 1967 r. - jako Ksiądz Kardynał - Bierzmowanie 400 osób.
  3. maj 1972 r. - jako Ksiądz Kardynał - 25-lecie kapłaństwa ks. Karola Targosza.
  • Pójdźmy wszyscy na te ścieżki,
  • Gdzie w Beskidzie "Szlak Papieski".