Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - II NIEDZIELA WIELKANOCNA - 16 IV 2023

Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA WIELKANOCNA - 16 IV 2023

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś przypada II niedziela wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego. Niezwykle wymowne i pouczające dla nas jest spotkanie Jezusa z Apostołem Tomaszem, którego określamy niewiernym. Trzeba jednak pamiętać, że wszyscy apostołowie mieli trudności z uwierzeniem, że staje przed nimi prawdziwy, żywy Chrystus, który został przecież złożony do grobu. Może to dla nas i lepiej, bo nie możemy ich posądzić, że łatwo poddali się jakieś tęsknocie, za swoim ukrzyżowanym Mistrzem, że sobie to wszystko wymyślili. Jakie pomocne wydaje się być dla nas, że wiara powinna być pewna, że nie można wierzyć ani naiwnie, ani zabobonnie, wiara nie może być infantylna, ale trzeba dla swej wiary szukać uzasadnienia.

Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Jest to zarazem święto patronalne Caritas.

Ofiara do puszek na cele charytatywne.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Również w przyszłą niedzielę będziemy gościć kleryków z racji niedzieli powołań.

Go to top