Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 23 IV 2023

Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 23 IV 2023

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś przypada III niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela biblijna. W czasie wędrówki uczniów zmierzających do Emaus, idący z nimi Jezus uczy umiejętności odczytywania historii życia. W świetle słowa Bożego w sytuacjach pytań, dylematów moralnych, wątpliwości w wierze, problemów i trudnych sytuacji dnia codziennego warto przywołać Boże Objawienie spisane na kartach Biblii. W świetle Bożego nauczania wszystko nabiera innego obrazu. Pismo Święte pozwala zrozumieć znaczenie faktów, także tych bolesnych z życia Jezusa, Kościoła i naszych doświadczeń.

 LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 24 kwietnia – wspomnienie uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski;
- We wtorek, 25 kwietnia –święto Św. Marka, ewangelisty;
- W sobotę, 29 kwietnia – święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

W  środę, 26 kwietnia Ks. Biskup Tadeusz Rakoczy obchodzi 31 rocznicę święceń biskupich. Pamiętamy  w modlitwach o osobie pierwszego biskupa Bielsko - Żywieckiego.

W przyszłą niedzielę, 30 kwietnia z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. W tym dniu wspieramy ofiarą do puszek diecezjalne radio Anioł Beskidów.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 4.470 zł na prace przy kościele – Bóg zapłać.

W przyszłą sobotę ministranci będą zbierać ofiarę na opał oraz kwiaty do kościoła.

Go to top