Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 11 IV 2023

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 11 IV 2023

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Triduum Paschalne ma swój szczyt w Wigilii Paschalnej i kończy się nieszporami Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Docierają do nas słowa radosnego i pełnego nadziei orędzia zmartwychwstania. Jest ono głoszeniem Dobrej Nowiny, że życie jest mocniejsze niż śmierć, prawda potężniejsza niż fałsz, dobro większe od zła, miłość potężniejsza od nienawiści, sprawiedliwość skuteczniejsza od przemocy. Niech Zmartwychwstały przeniknie nasze serca i umysły na tyle mocno, aby wraz z wyjściem Chrystusa z grobu powróciły do nas i na stałe zagościły: wiara, nadzieja i miłość. On dla nas prawdziwie zmartwychwstał i żyje!

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie. W poniedziałek w oktawie Wielkanocy ofiara do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.                         

W piątek zapraszam na wieczorną Mszę Świętą rodziców młodzieży przystępującej do bierzmowania. 

Go to top