Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii

Aktualności i ogłoszenia

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA EPIDEMICZNEGO

Triduum Paschalne 2021 – Wskazania duszpasterskie

Informacje dostępne w linku: Triduum Paschalne 2021 – Wskazania duszpasterskie

Czytaj więcej: ZASADY BEZPIECZEŃSTWA EPIDEMICZNEGO

Ogłoszenia parafialne - X NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 VI 2021

X NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada X niedziela zwykła. Jeżeli wszyscy razem możemy nazwać Boga Ojcem, to znaczy że jesteśmy Jego dziećmi, i wzajemnie dla siebie żyjemy w relacji duchowego rodzeństwa, należymy do Bożej rodziny. Mówimy o tym z dumą i jest ona uzasadniona wtedy, gdy uwzględniamy warunek, o którym mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Najpierw pyta: Któż jest moja matką i którzy są braćmi ? i odpowiada: Bo kto pełni wole Bożą ten mi jest bratem, siostra i matką. To jest zupełnie nowe nie spotykane do tej pory kryterium Bożej rodziny. Tu nie ma mowy o żadnych więzach krwi, nie ma ani słowa o rodzinie rozumianej szeroko, jako grupie ludzi zjednoczonych wokół tego samego zadania. Kryterium przynależności do rodziny Jezusa jest bardzo konkretne: pełnienie woli Bożej. Tego uczy nas udział w sprawowanej Eucharystii.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - X NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 VI 2021

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY SWIĘTEJ - 30 V 2021

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY SWIĘTEJ

Obchód dzisiejszej uroczystości Najświętszej Trójcy wzywa do odnowienia w sobie wiary, która dziś narażona jest na coraz poważniejsze  trudności. Wierząc w Trójjedynego Boga, Ojca, Syna i Ducha Świętego odcinamy się zdecydowanie od wszelkich współczesnych tendencji, które mają na celu poniżenie czy ośmieszenie wartości chrześcijańskich. Świadomi odmienności i specyfiki naszej religii objawionej, winniśmy wołać z głębi swojego serca: Taka jest nasza wiara. Taka jest wiara Kościoła, której wyznanie jest naszą chlubą w Jezusie Chrystusie Panu naszym.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY SWIĘTEJ - 30 V 2021

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 23 V 2021

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

W dzisiejsza niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny okres wielkanocny. Duch Święty został udzielony każdemu wierzącemu, by ten dzielił się swoja wiarą z innymi przez słowo i świadectwo życia. Zgodnie z obietnicami Chrystusa  pochodzący od Ojca i Syna  i Ducha Świętego jest z nami na zawsze, mieszka w nas, zaświadcza o Jezusie, przypomina Jego naukę i prowadzi do całej prawdy. Obecność Ducha Świętego jest źródłem i podstawą tej samej godności dziecka Bożego w nas wszystkich i zarazem równości miedzy nami, pomimo zróżnicowanego obdarowania przez Boga.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 23 V 2021

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 16 V 2021

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

W tajemnicy swego Wniebowstąpienia Pan Jezus przekroczył granice tej ziemi, ale jej nie porzucił. Pozostał z nami, bo jak nas zapewnia w swoim słowie znajduje radość w przebywaniu z ludźmi, co trafnie wyraził jeden ze współczesnych teologów: Panu Bogu i człowiekowi  dobrze jest być razem. Stąd sytuacja wydaje się być dla nas nieco kłopotliwa i pełna niespodzianek: umarł, ale zmartwychwstał i żyje, odszedł, ale nadal jest z nami obecny w Swoim Kościele, we wspólnocie gromadzącej się na modlitwie, w głoszonym i przepowiadanym słowie, w sakramentach świętych  a zwłaszcza w Eucharystii, jest obecny w drugim człowieku, który jest bliźnim. Jest nam bliski a wydaje się czasem, jakby nieobecny. Z wiarą bądźmy uczestnikami liturgii eucharystycznej, która daje nam przedsmak nieba.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 16 V 2021

Ogłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 9 V 2021

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ewangelia dzisiejszej niedzieli wzywa nas do trwania w jedności z Jezusem i jest zarazem pytaniem o to jak trwać, aby wytrwać.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 9 V 2021

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 2 V 2021

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś V niedziela wielkanocna. Nie zawsze nasze życie oznacza przynoszenie owocu miłości. Zdarza się bowiem, ze jak winna latorośl - jeszcze nie uschnie lecz już słabo owocuje – potrzebujemy oczyszczenia, którego źródłem jest Boża miłość. Kiedy nasze grzechy sprawiają, że nie przynosimy w pełni owoców miłości, wówczas trzeba nam się zwrócić do Boga, aby odnowić zdolności miłowania. Z taką świadomością weźmy udział w eucharystycznym spotkaniu z Jezusem, który jest lekarzem winorośli.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 2 V 2021

Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 25 IV 2021

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Obraz Dobrego Pasterza przemawia tym bardziej im mocniej jesteśmy świadomi niezwykłej zażyłości, jaka w tamtych czasach istniała pomiędzy pasterzem  i jego owcami. Pasterz podążał zawsze na przedzie nie musiał nikogo poganiać, bo owce znały swojego pasterza i posłusznie szły za jego głosem. Miłość pasterska wyznacza właściwy kierunek i bezpiecznie prowadzi do wyznaczonego celu. Takiej miłości doświadczają owce wtedy gdy idą nie własnymi drogami, ale zawsze za swoim pasterzem. Kiedy patrzymy na Jezusa, który jako Pasterz oddaje życie za owce, czyli za cały Kościół, to uświadamiamy sobie, że miłość pasterska jest przede wszystkim darem z siebie, jest całkowitym oddaniem siebie na służbę drugiego człowieka – zawsze w imię treści o dobro tych, którym się pasterzy.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 25 IV 2021
Go to top