Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii

Aktualności i ogłoszenia

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA EPIDEMICZNEGO

Dekret odwołujący dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy świętej niedzielnej

Informacje dostępne w linku: Dekret odwołujący dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy świętej niedzielnej

Czytaj więcej: ZASADY BEZPIECZEŃSTWA EPIDEMICZNEGO

Ogłoszenia parafialne - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 VIII 2021

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XVIII niedziela zwykła. Pan Jezus nie wdaje się w polemikę z Żydami, ale wskazuje na Ojca, który Go posłał. Bóg pociąga nas ku sobie swoja miłością. Wiara polega na tym, że człowiek zgadza się na taką miłość. Każdy kto od Ojca usłyszał i przyjął naukę, przyjdzie do mnie. Rzecz w tym by przyjąć Boże objawienie, dać się pociągnąć tajemnicy, która nas nieskończenie przerasta.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 VIII 2021

Ogłoszenia parafialne - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 VII 2021

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XVII niedziela zwykła. Bóg każdemu z nas dał tyle, że możemy innych uszczęśliwić. Każdy został stworzony dla miłości a przez to może być szczęściem i darem dla ludzi żyjących obok. Miłość jest takim dawaniem, które nie zubaża, lecz pomnaża. Potrzebujemy innych dla tego, że tak wiele możemy dla nich uczynić. Rozmnożenie chleba przez Jezusa to widzialny znak jeszcze większego obdarowania. Jezus z tych ludzi, którzy przyszli z daleka wydobył, a następnie pomnożył ich wiarę, pozwolił na nowo dostrzec wielkość miłości. Zaspokoiwszy głód fizyczny, jednocześnie obudził w nich nieskończony głód Boga.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 VII 2021

Ogłoszenia parafialne - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 VII 2021

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XVI niedziela zwykła. Jezus na kartach Ewangelii nigdy nie sprawia wrażenia kogoś działającego w pośpiechu. Czasami wszyscy Go szukają, a On nie daje się znaleźć, bo jest pogrążony w modlitwie. Często zaleca by nie być przesadnie zbieganym, gdyż doskonale wie, ile korzyści czerpie człowiek z takich chwil odpoczynku. Niech udział w Eucharystii uczy nas takiej postawy.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 VII 2021

Ogłoszenia parafialne - XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 VII 2021

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XV niedziela zwykła. Poszukiwanie prawdy oraz dochowanie wierności to drogowskazy ewangelicznej postawy. Czasem bywa ona skazana na ostrą konfrontację ze światem. Bój o to, co wartościowe podjął odważnie prorok Amos. Nie bójmy się zatem tego radykalizmu miłości. Prawdziwa miłość jest wymagająca, bo chce aby człowiek rósł i dojrzewał w swoim człowieczeństwie, taka miłość nie godzi się na żadne ustępstwa, nie znosi tego, co przeciętne. Pocieszające jest jednak to, że prawdziwa miłość nie tylko wymaga ale i pomaga.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 VII 2021

Ogłoszenia parafialne - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 VII 2021

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XIV niedziela zwykła. Rodacy Jezusa nie umieli w Niego uwierzyć. Nie potrafili Mu zaufać, bo zatrzymali się na zewnętrznym wymiarze Jego osoby i uznali Go jedynie za jednego ze swoich bliskich. Obyśmy nie poddali się takiej pokusie, bo wówczas zatrzymamy się na czysto ziemskim wymiarze. A to nie jest już wiara, tylko sfera dociekań i kalkulacji. Módlmy się o dar wiary i jej nieustanny wzrost, abyśmy nie podzielili losu mieszkańców Nazaretu. Wiara jest warunkiem koniecznym, aby Jezus mógł dokonywać w naszym życiu wielkich rzeczy.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 VII 2021

Ogłoszenia parafialne - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 VI 2021

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XIII niedziela zwykła. Jako uczniowie zgromadzeni na niedzielnej Eucharystii wokół zmartwychwstałego Chrystusa, jesteśmy wezwani, by głosić i życiem świadczyć o Ewangelii życia. Jej bogata treść streszcza się w osobie życia oraz misji Jezusa z Nazaretu. Dlatego z wiarą przyjmujemy słowa Bożego zapewnienia: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy choćby i umarł żyć będzie. Każdy kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Jezus przyszedł do nas aby nas uczyć o wielkości i godności ludzkiego istnienia, przyszedł także po nas aby dać udział w życiu wiecznym.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 VI 2021

Ogłoszenia parafialne - XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 VI 2021

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XII niedziela zwykła. Moc wiary objawia się tam, gdzie chrześcijanin nie oblicza i nie kalkuluje jedynie w duchu zimnego czasem cynicznego wyrachowania. Objawia się tam gdzie człowiek nie liczy wyłącznie na siebie lub na innych ludzi, lecz zawierza siebie Bogu. Także wtedy, gdy nasza wiara jest mocna, jest w niej miejsce na chwile wątpliwości, załamania czy nawet zwątpienia. Tyle ,że człowiek mocnej wiary i nadziei nie poddaje się takim chwilom i czyni wszystko aby się temu skutecznie przeciwstawiać. Czyni to przede wszystkim przez modlitwę, w której na nowo powierza siebie Bogu oraz ofiarnie i cierpliwie przyjmuje wszystko z ręki Boga.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 VI 2021
Go to top