Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii

Aktualności i ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 IX 2020

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XXVI niedziela zwykła. Wszyscy jesteśmy słabi i grzeszni. Bóg jednak nie chce naszej śmierci, ale nawrócenia. Dlatego posłał na świat Jednorodzonego Syna. Kroczenie drogą wyznaczoną przykazaniami Dekalogu nie jest łatwe, ale możliwe. Pan Jezus pragnie nas podczas Eucharystii umocnić w podążaniu do niebieskiego Jeruzalem, karmiąc swoim Słowem i umacniając swoim Ciałem.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 IX 2020

WSKAZANIA DUSZPASTERSKIE NA CZAS EPIDEMII

Wskazania duszpasterskie dla Wiernych Diecezji Bielsko-Żywieckiej – 30 maja 2020

Czytaj więcej: WSKAZANIA DUSZPASTERSKIE NA CZAS EPIDEMII

Ogłoszenia parafialne - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 IX 2020

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XXV niedziela zwykła. Każda Eucharystia jest uczta miłości, ,w czasie której Jezus naucza nas swoim słowem. Dlatego gromadzimy się wokół Jego ołtarza aby zaczerpnąć siły do postępowania zgodnego z nakazami świętego prawa. Niech w naszej codzienności zwycięża pełnienie woli Bożej odkrywanej wiąz na nowo w duchowym spotkaniu ze Zbawicielem.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 IX 2020

Ogłoszenia parafialne - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 IX 2020

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
W kontekście otaczającej nas rzeczywistości, która nie zawsze rysuje się jasnych barwach, jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do budowania cywilizacji opartej na umiejętności przebaczania. To trudne zadanie zwłaszcza w obliczu wezwania do przebaczania ludziom nam nieprzechylnym gromadzić się w XXIV niedzielę zwykłą, ale Jezus daje nam wspaniałą lekcję wybaczania. Umocnieni łaską Bożą odrzućmy wszelkie uprzedzenia i podejmijmy trud szukania wszelkich płaszczyzn porozumienia z drugim człowiekiem.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 IX 2020

Ogłoszenia parafialne - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 IX 2020

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXIII niedziela zwykła. Na Eucharystie zgromadziła nas miłość do Boga, a nie obowiązujące prawo, choć ta pierwsza jest w swej naturze doskonałym uzupełnieniem prawa. W czasie liturgii Bóg, który jest miłością dokonuje dzieła pojednania człowieka i świata ze sobą przez ofiarę Swojego Syna. Dlatego jako wspólnota Kościoła w jedności Ducha świętego stoimy przed Bożym obliczem, bo tylko zjednoczone serca są gotowe wychwalać Pana.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 IX 2020

Ogłoszenia parafialne - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 VIII 2020

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXII niedziela zwykła. W życiu człowieka, były czy nadal są sytuacje, które wymagają podjęcia decyzji odnośnie do powołania i jego realizacji. Pamiętając o tym mamy nadzieję, że Bóg chce nam towarzyszyć na tej drodze i wskazywać właściwy kierunek. Niech uczestnictwo w liturgii wzmocni w nas potrzebę osobistego zaproszenia Pana Boga na świadka naszego modelu myślenia, wypowiedzianych słów, czynionych gestów i podejmowanych decyzji.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 VIII 2020

Ogłoszenia parafialne - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 VIII 2020

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Gromadzimy się przed Panem w XXI niedzielę zwykłą, aby wysławiać Go za Jego dzieło zbawienia dokonane mocą tajemnicy paschalnej, W swoim Synu Bóg objawił nam swoje miłosierdzie. Mamy nadzieję i głęboko wierzymy, iż możemy zanosić przed Boży tron nasze pokorne i godziwe prośby, ufając, że jeśli jest taka wola Boża zostaniemy wysłuchani. Niech ta świadomość mobilizuje nas do jak najlepszego udziału w liturgii.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 VIII 2020

Ogłoszenia parafialne - XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 VIII 2020

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XX niedziela zwykła. Żyjemy w oczekiwaniu na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa, i mamy świadomość, ze na ziemi nie posiadamy swego domu. Bóg przygotował dla nas niewidzialne dobra. Uczestnicząc w liturgii eucharystycznej Bóg pragnie wlać w nasze serca gorąca miłość ku sobie abyśmy miłując wszystkich i ponad wszystko otrzymali obiecane dobrodziejstwo, które przewyższa wszelkie pragnienia.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 VIII 2020
Go to top