Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii

Aktualności i ogłoszenia

WSKAZANIA DUSZPASTERSKIE NA CZAS EPIDEMII

Wskazania duszpasterskie dla Wiernych Diecezji Bielsko-Żywieckiej – 30 maja 2020

Czytaj więcej: WSKAZANIA DUSZPASTERSKIE NA CZAS EPIDEMII

Ogłoszenia parafialne - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 VIII 2020

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XIX niedziela zwykła. Stajemy przed Jezusem obecnym w słowie i pod postaciami eucharystycznymi. W życiu każdego człowieka zapisany jest dialog ze Stwórcą, ponieważ Bóg pragnie nieustannie przemawiać i chce w ten sposób prowadzić człowieka po drogach codziennych. Niech udział w  Eucharystii pomoże nam w decyzji, aby Bogu pozwolić się prowadzić.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 VIII 2020

Ogłoszenia parafialne - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 VIII 2020

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Gromadzimy się na Eucharystii, by dziękować i uwielbiać Boga za wszystko co od Niego otrzymaliśmy. On dostrzega nasze potrzeby, które pragnie zaspokoić. Przenika naszą codzienność i umacnia nas w słabościach. Także dziś w XVIII niedzielę zwykłą staje pośród nas, jako Bóg zatroskany o ludzkie losy i chce nas pokrzepić swoim słowem oraz posilić swoim ciałem. W duchu wiary odpowiedzmy Bogu na Jego zaproszenie i bądźmy aktywnymi uczestnikami zgromadzenia eucharystycznego.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 VIII 2020

Ogłoszenia parafialne - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 VII 2020

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Racz dać swemu słudze serce rozumne do rozróżniania dobra od zła. Z tej skierowanej do Boga prośby Salomona bije mądrość. Ona jest darem Bożym, który otrzymuje każdy kto o niego prosi. To drogocenny skarb, klarowny drogowskaz naszej ziemskiej wędrówki, która prowadzi bezpiecznie do prawdziwego życia. Słowo Boże XVII niedzieli zwykłej sięga w głos tajemnicy Bożej i przekazuje mądrość o człowieku. Zechciejmy z tego daru skorzystać, uczestnicząc owocnie w liturgii eucharystycznej.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 VII 2020

Ogłoszenia parafialne - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 VII 2020

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XVI niedziela zwykła. Jezus Chrystus ukazał nam jak dalece Bóg staje się przyjacielem człowieka. Jeśli chcemy go naśladować musimy odznaczać się wielka otwartością także w relacji do tych osób, które naszym zdaniem podążają złą drogą. Bóg bowiem budzi w nas nadzieję, że udziela grzesznikom łaski nawrócenia, przebaczenia i pojednania. To nie my ale On będzie sądziła z mocą i cierpliwością, miłością, łagodnością mądrością i miłosierdziem.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 VII 2020

Ogłoszenia parafialne - XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 VII 2020

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XV niedziela zwykła. Wszyscy na co dzień mamy do czynienia z bogactwem ludzkiego słowa. Jedno pociesza, daje nadzieję, wspiera, a inne potępia, osądza, oszukuje raniąc człowieka. W Jezusie Chrystusie słowo Boże stało się Ciałem, temu słowu warto zawierzyć. W nim poznajemy Bożą prawdę i doświadczamy jego obecności. To słowo obdarza nas życiem i wiedzie do wieczności. Podczas dzisiejszej liturgii wyjdzie nam na spotkani Bóg, którego słowo podnosi na duchu i prowadzi do dobra. Niech to spotkanie wyda w nas obfite i trwałe owoce.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 VII 2020

Ogłoszenia parafialne - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 VII 2020

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XIV niedziela zwykła. Mamy okazję do odpoczynku od codziennych zajęć. Uczestnicząc w Eucharystii doświadczamy wyciszenia i uspokojenia, aby uważnie wsłuchiwać się w słowo Boże i owocnie sprawować liturgię. W ten sposób czerpiemy duchową energię na cały nowy tydzień pracy, czy wakacyjnego odpoczynku. Chrystus, który nas gromadzi we wspólnocie modlitwy zaprasza każdego: Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście a Ja was pokrzepię.”

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 VII 2020

Ogłoszenia parafialne - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 VI 2020

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XIII niedziela zwykła. Każdego dnia staje przed nami konieczność podejmowania decyzji, musimy wciąż opowiadać się za czymś czy przeciw czemu. Dziś Pan Jezus wzywa nas do ważnych decyzji, do opowiadania się po Jego stronie, do umiłowania Go i naszych bliźnich, aż do złożenia ofiary z siebie samego. W zamian obiecuje nam życie w Bogu. W czasie sprawowania liturgii eucharystycznej jesteśmy wezwani do ponownego świadomego wyboru Mistrza z Nazaretu.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 VI 2020
Go to top