Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii

Aktualności i ogłoszenia

WSKAZANIA DUSZPASTERSKIE NA CZAS EPIDEMII

Wskazania duszpasterskie dla Wiernych Diecezji Bielsko-Żywieckiej – 30 maja 2020

Czytaj więcej: WSKAZANIA DUSZPASTERSKIE NA CZAS EPIDEMII

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 31 V 2020

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
Ostatnia niedziela okresu wielkanocnego obchodzona jest jako Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uczniowie otrzymują Tego, który od Ojca i Syna pochodzi. Ten fakt umacnia i uwalnia od lęku i wszelkich obaw, a uzdolnia do głoszenia całemu światu Dobrej Nowiny. Prośmy dla siebie o nowy zapał, o Ducha Świętego, aby nasza wiara każdego dnia zyskiwała nowego blasku, a miłość Boża promieniowała na wszystkich ludzi. 

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 31 V 2020

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 24 V 2020

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wspominamy chwilę, kiedy Jezus przestał być widoczny dla swoich uczniów i wstąpił do chwały niebieskiej. Jednak nie odszedł, nie stał się nieobecny, ale w inny sposób pozostaje między nami. Posyła nam Ducha Świętego, spotyka się z nami w Swoim słowie i  w czasie sprawowania Eucharystii. Niech nasze serca wpatrują się w niebo i stamtąd oczekują powtórnego przyjścia Syna Bożego. 

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 24 V 2020

Ogłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 17 V 2020

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś VI niedziela wielkanocna. Wezwanie św. Piotra: Bądźcie zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto domaga się od was uzasadnia tej nadziei, która w nas jest, przypomina o potrzebie naszej osobistej gotowości do świadectwa wobec innych na temat naszej wiary. To ważne wymaganie zwłaszcza w obliczu współczesnych pytań, w których jest wiele bezradności, zwątpień, lęku obojętności, ale także agresji. Otwórzmy nasze umysły i serca na moc Bożej łaski abyśmy podołali temu zadaniu.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 17 V 2020

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 10 V 2020

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

W V niedzielę wielkanocną jesteśmy zaproszeni do spotkania z Jezusem zmartwychwstałym, który jest Drogą, Prawda i Życiem. Świadomość życia wspólnoty żywego Kościoła rodzi nas w nas pragnienie ciągłego szukania tego co nas łączy i jednocześnie oddalenie tego co skutecznie dzieli. Wsłuchiwanie się w słowo Boże oraz posilanie Ciałem i Krwią Zbawiciela daje nam szansę odpowiedzialnego i troskliwego budowania Kościoła.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 10 V 2020

Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 3 V 2020

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś przypada IV niedziela wielkanocna, która obchodzona jest jako Niedziela Dobrego Pasterza. Ożywieni wewnętrznym pragnieniem spotkania z Jezusem obecnym w liturgii eucharystycznej chcemy podążać za głosem Dobrego Pasterza, który wskazuje właściwą drogę. W Nim znajdujemy ochronę i poczucie bezpieczeństwa. On woła każdego z nas po imieniu i prowadzi ku wzajemnej jedności i do wspólnoty z Bogiem.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 3 V 2020

Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 26 IV 2020

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś przypada III niedziela wielkanocna, która obchodzona jest jako Niedziela Biblijna. Jak kiedyś uczniowie zmierzający do Emaus, dziś mamy okazję do spotkania ze zmartwychwstałym Panem. Pragnie nam Pisma wyjaśnić i zaprasza do wspólnego stołu, abyśmy napełnieni Bożą mocą podjęli zadania bycia we współczesnym świecie świadomi wielkanocnego poranka.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 26 IV 2020

Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA - 19 IV 2020

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

Dziś przypada druga niedziela wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego, która kończy czas oktawy uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Nieustannie odczuwamy, że jesteśmy zdani na miłosierdzie ponieważ zderzamy się z własnymi ograniczeniami, miewamy niepowodzenia, bywamy czasem rozczarowani i tracimy poczucie sensu życia. Boże miłosierdzie jest lekarstwem na wszystkie problemy ludzkiej codzienności. Jezus obecny w znakach świętej liturgii, chce abyśmy mieli życie. Otwieramy nasze oczy szukające mocy miłosierdzia Bożego.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA - 19 IV 2020
Go to top