Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii

Aktualności i ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 II 2020

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada VI niedziela zwykła. W kazaniu na Górze Jezus prezentuje swoje wytyczne i jasno precyzuje oczekiwania. Jego program osiąga swoje apogeum w miłości bliźniego. Pan nam daje siłę i odwagę, abyśmy innych nie tylko traktowali sprawiedliwie, lecz wychodzili im na spotkanie z miłością. Jezus daje nam przykład takiej postawy gdzie nie tylko sądził ludzi według sprawiedliwości, lecz wybaczał winy, udzielał przebaczenia i ukazywał grzesznikom miłosierdzie.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 II 2020

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 II 2020

V NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada V niedziela zwykła. Jezus przypomina o naszej tożsamości. Wy jesteście sola ziemi. Wy jesteście światłem świata. Ta prawda przypomina, iż ponosimy współodpowiedzialność za losy Kościoła i świata. Tą różnorodną w swojej formie służbę Bogu i ludziom wzmacniamy poprzez słuchanie słowa Bożego i pełny udział w Ofierze Bożego Baranka.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 II 2020

Ogłoszenia parafialne - ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO - 2 II 2020

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

W dzisiejszą niedzielę przypada liturgiczne Święto Ofiarowania Pańskiego. W świątyni jerozolimskiej starzec Symeon bierze Dzieciątko w ramiona i wyznaje: Moje oczy ujrzały Twoje zbawienie, któreś przygotował wobec wszystkich narodów. My także wyznajemy, że Jezus Chrystus jest Zbawicielem świata i światłością oświecającą ludzkie życie i przynoszącą radości. Bądźmy gotowi ja Symeon i Anna – przyjąć Go do swoich serc.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO - 2 II 2020

Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 I 2020

III NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś III niedziela zwykła. Jako wspólnota ludzi w wielu sprawach się różnimy i mamy swoją historię, własne nadzieje, osobiste radości. Pomimo wszelkich odmienności łączy nas wiara w Boga Trójjedynego. Prośmy zatem na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan o ducha jedności wyrażającego się w wielu płaszczyznach.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 I 2020

Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 I 2020

II NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś II niedziela zwykła. Jan Chrzciciel wskazuje na Jezusa mówiąc oto Branek Boży, który gładzi grzechy Świata. To zdanie jest powtarzane w czasie każdej Mszy Świętej, która urzeczywistnia ofiarę prawdziwego Baranka paschalnego. Pełni nadziei oczekujemy również Godziny Baranka, na którą zostaniemy kiedyś zaproszeni. Uwielbiajmy Syna Bożego obecnego w znakach świętej liturgii i prośmy o dar Miłosierdzia.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 I 2020

Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 12 I 2020

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

W dzisiejsze Święto kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Jezus staje pośród rzeszy ludzi, którzy przybyli nad wody Jordanu, przyjąć chrzest pokuty. On będąc bez grzechu solidaryzuje się z grzesznym człowiekiem, biorąc na siebie całą winę, którą raz na zawsze gładzi na drzewie krzyża. Przez chrzest otrzymaliśmy udział w Jego zbawczym dziele i zostaliśmy przyjęci do grona dzieci Bożych.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 12 I 2020

Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM - 5 I 2020

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

Pan Bóg dotyka świat i nasze życie swoim słowem. To jest Jego droga wyjścia na poszukiwanie zagubionego człowieka. W czasie liturgii – także dzisiejszej II niedzieli po Narodzeniu Pańskim – słyszymy Jego słowo. Ono jest objawieniem Bożej miłości, która stała się motywem przyjścia na ziemię Syna Człowieczego.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM - 5 I 2020

Ogłoszenia parafialne - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY - 29 XII 2019

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

Dziś przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ona dla nas  wzorem godnym naśladowania, aby w naszych wspólnotach rodzinnych zawsze dominowała miłość. Potrzeba nam świętych rodzin, które świadectwem życia potrafią odeprzeć wszelkie próby podważania wartości wspólnoty rodzinnej. Jako wspólnota Kościoła jesteśmy rodziną Bożą, jesteśmy zatem wezwani do wspomagania siebie na drodze do świętości.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY - 29 XII 2019
Go to top