Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii

Aktualności i ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 IX 2019

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXIII niedziela zwykła. Usłyszeliśmy głos Jezusa Chrystusa wzywający nas do pójścia za Nim, w Jego imieniu zebraliśmy się na niedzielnej liturgii. Jesteśmy gotowi aby słuchać Jego słowa i karmić się chlebem eucharystycznym. Ta decyzja niesie za sobą konsekwencje dla naszego życia, chodzi o to by je prowadzić naśladując we wszystkim Pana. Podczas sprawowania Eucharystii wchodzimy do wspólnoty z Nim i nawzajem ze sobą aby odważnie pójść Jego śladem oraz kształtować naszą codzienność zgodnie z wyznawaną wiarą.

Rozpoczynamy dziś coroczny Tydzień Wychowania.

Ofiara do puszek jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 IX 2019

Ogłoszenia parafialne - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 1IX 2019

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXII niedziela zwykła. W dniu Pańskim gromadzimy się na Mszy Świętej, gdzie Jezus Chrystus jest obecny pośród nas. Wraz z nim stajemy przed Bogiem, naszym Ojcem wspólnie z aniołami i świętymi, którzy żyją już w chwale niebios. Ponadto jednoczymy7 się ze wszystkimi, którzy wszędzie na świecie gromadzą się wokół Pana. To prawdziwe szczęście móc zająć miejsce w tej wielkiej społeczności, nawet jeżeli jest najniższe. Z radością i wdzięcznością uwielbiajmy naszego Gospodarza w Jego domu.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 1IX 2019

Ogłoszenia parafialne - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 VIII 2019

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXI niedziela zwykła. Czy będziemy zbawieni? Kto dostąpi królestwa niebieskiego? Czy te pytania mają dziś dla nas znaczenie? A może jest dla nas oczywiste, ze tam będziemy? Dążenie człowieka do zaplanowania i zabezpieczenia się na przyszłość nie ma racji bytu w sprawach wiary, która stanowi ciągłe zadanie wchodzenia w relacje z Bogiem i ludźmi. Z tą świadomością gromadzimy się na niedzielnej Mszy Świętej. Jesteśmy pełni radości z powodu obietnicy Jezusa, że przy stole w królestwie Bożym zasiądą ludzie ze wszystkich stron świata. Mamy nadzieję, że dla nas jest tam przygotowane przez Pana miejsce.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 VIII 2019

Ogłoszenia parafialne - XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 VIII 2019

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XX niedziela zwykła. W wielu miejscach na świecie niestety panuje wojna. Niesprawiedliwość i brak poszanowania godności człowieka i jego wolności leżą z reguły u podłoża każdego konfliktu zbrojnego. Jezus Chrystus nie chciał ani żadnych podejrzanych kompromisów, ani wątpliwego pokoju. Za pokój między ludźmi a Bogiem oddał swoje życie. To jest ofiara, która rodzi prawdziwy pokój dla świata. Aby go osiągnąć wyznawcy Chrystusa musza czasami wypowiedzieć się w sposób bardzo zdecydowany, nawet jeżeli spotkają się ze sprzeciwem i niezrozumieniem. Pan umacnia nas swoim przykładem i daje siłę do budowania atmosfery pokoju pośród ludzi.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 VIII 2019

Ogłoszenia parafialne - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 VIII 2019

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XIX niedziela zwykła. „Nie bój się mała trzódko” – te słowa pocieszenia płynące od Jezusa wydają się bardzo adekwatne do naszych czasów. Na tym świecie niejedna wspólnota wyznawców Chrystusa, była i jest często bezbronną mniejszością. Jednakże do wierzących należy przyszłość Królestwa Bożego, dlatego, że oni w pełni pojmują świat tu i teraz. Radosne oczekiwane na pełne lęku zmartwychwstanie jest znakiem rozpoznawczym wspólnoty chrześcijańskiej. Również dzisiejsza niedziela to czas czuwania i bycia gotowym na powtórne przyjście Pana.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 VIII 2019

Ogłoszenia parafialne - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 VIII 2019

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XVIII niedziela zwykła. Kim jest człowiek i na czym polega sens życia. Te pytania nurtowały uczonych, filozofów i teologów wszystkich epok. Jako uczniowie Jezusa wierzymy, że sami z siebie nie jesteśmy w stanie udzielić na nie odpowiedzi, ona leży w Bogu, który nadaje naszemu życiu sens i ciągle je ubogaca. Tylko dzięki Bogu wiemy, że jesteśmy ukochanymi Jego dziećmi, które mogą i powinny przekazywać Bożą miłość światu. To jest nasze fundamentalne powołanie.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 VIII 2019

Ogłoszenia parafialne - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 VII 2019

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XVII niedziela zwykła. Bywa, że mamy kłopot z praktykowaniem modlitwy. Z uczniami Jezusa było podobnie, skoro prosili: Panie naucz nas się modlić. Za wzór Jezus podał im słowa modlitwy Ojcze nasz. Bóg jest naszym Ojcem żyjącym nie gdzieś w oddali, ale jest bliżej nas, niż my samych siebie. To Jemu mamy okazję całkowicie się powierzyć ze wszystkimi troskami, lękami i problemami. Skorzystajmy z Jezusowego zaproszenia i zapewnienia: Proście a będzie wam dane.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 VII 2019

Ogłoszenia parafialne - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 VII 2019

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XVI niedziela zwykła. Wszyscy potrzebujemy czasu na refleksję oraz regenerację ciała i umysłu. Codziennie bowiem pochłania nas mnóstwo spraw, musimy spełniać wiele oczekiwań, niejednokrotnie w stresie i pośpiechu. Uczestnicząc w liturgii mamy okazję zastanowić się nad tym co istotne w życiu i znaleźć spokój, gdyż przychodzi do nas kochający Bóg. On pragnie obdarzyć nas wolnością i pokojem, a także wskazać to, co rzeczywiście jest dla nas konieczne. Zatem mamy szansę by w spotkaniu z Panem znów w pełni odnaleźć siebie i na nowo odkryć sens życiowego powołania.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 VII 2019
Go to top