Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii

Aktualności i ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 I 2020

III NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś III niedziela zwykła. Jako wspólnota ludzi w wielu sprawach się różnimy i mamy swoją historię, własne nadzieje, osobiste radości. Pomimo wszelkich odmienności łączy nas wiara w Boga Trójjedynego. Prośmy zatem na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan o ducha jedności wyrażającego się w wielu płaszczyznach.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 I 2020

Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 I 2020

II NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś II niedziela zwykła. Jan Chrzciciel wskazuje na Jezusa mówiąc oto Branek Boży, który gładzi grzechy Świata. To zdanie jest powtarzane w czasie każdej Mszy Świętej, która urzeczywistnia ofiarę prawdziwego Baranka paschalnego. Pełni nadziei oczekujemy również Godziny Baranka, na którą zostaniemy kiedyś zaproszeni. Uwielbiajmy Syna Bożego obecnego w znakach świętej liturgii i prośmy o dar Miłosierdzia.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 I 2020

Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 12 I 2020

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

W dzisiejsze Święto kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Jezus staje pośród rzeszy ludzi, którzy przybyli nad wody Jordanu, przyjąć chrzest pokuty. On będąc bez grzechu solidaryzuje się z grzesznym człowiekiem, biorąc na siebie całą winę, którą raz na zawsze gładzi na drzewie krzyża. Przez chrzest otrzymaliśmy udział w Jego zbawczym dziele i zostaliśmy przyjęci do grona dzieci Bożych.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 12 I 2020

Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM - 5 I 2020

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

Pan Bóg dotyka świat i nasze życie swoim słowem. To jest Jego droga wyjścia na poszukiwanie zagubionego człowieka. W czasie liturgii – także dzisiejszej II niedzieli po Narodzeniu Pańskim – słyszymy Jego słowo. Ono jest objawieniem Bożej miłości, która stała się motywem przyjścia na ziemię Syna Człowieczego.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM - 5 I 2020

Ogłoszenia parafialne - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY - 29 XII 2019

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

Dziś przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ona dla nas  wzorem godnym naśladowania, aby w naszych wspólnotach rodzinnych zawsze dominowała miłość. Potrzeba nam świętych rodzin, które świadectwem życia potrafią odeprzeć wszelkie próby podważania wartości wspólnoty rodzinnej. Jako wspólnota Kościoła jesteśmy rodziną Bożą, jesteśmy zatem wezwani do wspomagania siebie na drodze do świętości.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY - 29 XII 2019

Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA ADWENTU - 22 XII 2019

IV NIEDZIELA ADWENTU

Pan Bóg jest wciąż z nami. Ta prawda stanowi treść IV niedzieli adwentu. W każdej celebracji Eucharystii doświadczamy spotkania z Tym, który jest z nami, chce być pośród nas i pragnie być obecny w tym świecie i dla tego świata, aby go przemieniać. Otwórzmy nasze serca i umysły by owocnie uczestniczyć w tym darze zbawienia.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA ADWENTU - 22 XII 2019

Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA ADWENTU - 15 XII 2019

III NIEDZIELA ADWENTU

W ludzkie życie wpisane jest oczekiwanie. Czekamy na wiele rzeczy, wydarzenia, osoby. Czy przeżywamy życie w duchu oczekiwania na przyjście Pana?

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA ADWENTU - 15 XII 2019

Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA ADWENTU - 8 XII 2019

II NIEDZIELA ADWENTU

Dziś pomimo II niedzieli adwentowej obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Postanowienie dotyczy wszystkich Mszy Świętych. Należy zachować następujący porządek, iż drugie czytanie mszalne bierze się z drugiej niedzieli adwentu.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA ADWENTU - 8 XII 2019
Go to top