Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii

Aktualności i ogłoszenia

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA EPIDEMICZNEGO

 Zasady bezpieczeństwa epidemicznego – obowiązujące od 17 października 2020 roku

Czytaj więcej: ZASADY BEZPIECZEŃSTWA EPIDEMICZNEGO

Ogłoszenia parafialne - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 X 2020

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XXVIII niedziela zwykła. Życie codzienne bywa czasem skapane we łzach, przeniknięte smutkiem z powodu zła, dręczone rozmaitymi kłopotami. Utrudzeni i spragnieni Chleba Życia gromadzimy się przed naszym Stwórcą i Panem, który chce zaspokoić nękające nas potrzeby. Podczas sprawowania Uczty miłości pragnie otrzeć łzy z każdego oblicza, uzdrawiając głębię naszego serca oraz napełniając ją światłem swej łaski. W czasie liturgii zostaniemy umocnieni Słowem Bożym i nakarmieni Ciałem Chrystusa.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 X 2020

Ogłoszenia parafialne - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 X 2020

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Jako latorośle zasadzone w Winnicy Pańskiej gromadzimy się w XXVII niedzielę zwykłą wokół Chrystusowego ołtarza, aby wielbić Boga Ojca za dar wybrania i prosić zarazem o łaskę potrzebną do naszego duchowego wzrostu. Jesteśmy powołani do postępowania według swojej wiary, aby wydawać owoce na miarę Bożych oczekiwań.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 X 2020

Ogłoszenia parafialne - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 IX 2020

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XXVI niedziela zwykła. Wszyscy jesteśmy słabi i grzeszni. Bóg jednak nie chce naszej śmierci, ale nawrócenia. Dlatego posłał na świat Jednorodzonego Syna. Kroczenie drogą wyznaczoną przykazaniami Dekalogu nie jest łatwe, ale możliwe. Pan Jezus pragnie nas podczas Eucharystii umocnić w podążaniu do niebieskiego Jeruzalem, karmiąc swoim Słowem i umacniając swoim Ciałem.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 IX 2020

Ogłoszenia parafialne - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 IX 2020

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XXV niedziela zwykła. Każda Eucharystia jest uczta miłości, ,w czasie której Jezus naucza nas swoim słowem. Dlatego gromadzimy się wokół Jego ołtarza aby zaczerpnąć siły do postępowania zgodnego z nakazami świętego prawa. Niech w naszej codzienności zwycięża pełnienie woli Bożej odkrywanej wiąz na nowo w duchowym spotkaniu ze Zbawicielem.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 IX 2020

Ogłoszenia parafialne - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 IX 2020

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
W kontekście otaczającej nas rzeczywistości, która nie zawsze rysuje się jasnych barwach, jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do budowania cywilizacji opartej na umiejętności przebaczania. To trudne zadanie zwłaszcza w obliczu wezwania do przebaczania ludziom nam nieprzechylnym gromadzić się w XXIV niedzielę zwykłą, ale Jezus daje nam wspaniałą lekcję wybaczania. Umocnieni łaską Bożą odrzućmy wszelkie uprzedzenia i podejmijmy trud szukania wszelkich płaszczyzn porozumienia z drugim człowiekiem.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 IX 2020

Ogłoszenia parafialne - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 IX 2020

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXIII niedziela zwykła. Na Eucharystie zgromadziła nas miłość do Boga, a nie obowiązujące prawo, choć ta pierwsza jest w swej naturze doskonałym uzupełnieniem prawa. W czasie liturgii Bóg, który jest miłością dokonuje dzieła pojednania człowieka i świata ze sobą przez ofiarę Swojego Syna. Dlatego jako wspólnota Kościoła w jedności Ducha świętego stoimy przed Bożym obliczem, bo tylko zjednoczone serca są gotowe wychwalać Pana.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 IX 2020

Ogłoszenia parafialne - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 VIII 2020

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXII niedziela zwykła. W życiu człowieka, były czy nadal są sytuacje, które wymagają podjęcia decyzji odnośnie do powołania i jego realizacji. Pamiętając o tym mamy nadzieję, że Bóg chce nam towarzyszyć na tej drodze i wskazywać właściwy kierunek. Niech uczestnictwo w liturgii wzmocni w nas potrzebę osobistego zaproszenia Pana Boga na świadka naszego modelu myślenia, wypowiedzianych słów, czynionych gestów i podejmowanych decyzji.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 VIII 2020
Go to top