Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii

Aktualności i ogłoszenia

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA EPIDEMICZNEGO

Dekret odwołujący dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy świętej niedzielnej

Informacje dostępne w linku: Dekret odwołujący dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy świętej niedzielnej

Czytaj więcej: ZASADY BEZPIECZEŃSTWA EPIDEMICZNEGO

Ogłoszenia parafialne - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 IX 2021

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXIV niedziela zwykła. Wyznanie wiary w Chrystusa ukrzyżowanego nie może jednak zatrzymać się i ograniczać jedynie do słownych deklaracji. Wiara w tajemnicę paschalną czyli w śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa, powinna się wyrażać w naszych postawach życiowych. Dlatego właśnie Pan Jezus – zapowiadając Swoją Mekę i Zmartwychwstanie mówi wyraźnie do swoich uczniów: Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje. Oto do czego prowadzi wyznanie wiary Chrystusa ukrzyżowanego. Dźwiganie krzyża to nie tylko doświadczenie cierpienia, ale przede wszystkim realizacja miłości.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 IX 2021

Ogłoszenia parafialne - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 IX 2021

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXIII niedziela zwykła. Pan Jezus dostrzega brak słuchu oraz niezdolność mówienia, wie że to jest znacząca przeszkoda w kształtowaniu normalnych relacji międzyludzkich. Dlatego uzdrawia głuchoniemego, a tym samym przywraca mu zdolność do pełnego uczestnictwa w życiu rodzinnym i społecznym. Gest włożenia palca do uszu i dotknięcie języka ma znaczenie symboliczne, ale jeszcze głębszy sens ma Wolanie: Effata – to znaczy – otwórz się. Jezus potwierdza prawdę o tym, że nie wystarcza tylko sprawność narządów mowy i słuchu, trzeba aby cały człowiek się otworzył, bo to nie usta mówią, ale człowiek mówi, i nie uszy słyszą, ale cały człowiek słucha.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 IX 2021

Ogłoszenia parafialne - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA- 29 VIII 2021

XXII  NIEDZIELA ZWYKŁA

W Ewangelii dzisiejszej usłyszeliśmy skargę Chrystusa będącą przywołaniem słów proroka Izajasza. Powinna ona budzić w nas uzasadniony niepokój: Ten lud czci mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Nasza wiara wyraża się w aktach uwielbienia Boga, ale to pełne czci oddanie nie może ograniczać się tylko do słów modlitwy, choćby były one najpiękniejsze. Nasza pobożność powinna wielbić niejako przedłużenie w tym wszystkim jak żyjemy. 

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA- 29 VIII 2021

Ogłoszenia parafialne - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 VIII 2021

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Gromadzimy się przed Panem w XXI niedzielę zwykłą. Jezus jednak nie zamierza gromadzić wokół siebie ani ludzi wygodnych ani egoistów. Chce oczyścić ich motywacją i domaga się jasnego, wyraźnego wyznania wiary. Chrystus świadomy jest tego, że Jego ziemskie życie jest wędrówką do domu Ojca i nie może zabierać ze sobą w tę drogę tych, którzy się do tego nie nadają. Zna doskonale cały jej przebieg, wie co ich czeka, jakie czyhają po drodze niebezpieczeństwa. Dlatego nie może tam zabrać ludzi wygodnych, których nie stać na ofiarę, trud, wyrzeczenia. Nie może zabrać    także egoistów którzy nie są gotowi do niesienia pomocy innym. Na tej drodze może wytrwać jedynie ten, kto Mu zawierzy całkowicie i będzie Mu absolutnie posłuszny.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 VIII 2021

Ogłoszenia parafialne - XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 VIII 2021

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypomina, że cały człowiek, jego dusza i ciało są przeznaczone dla wieczności. Nie wolno więc człowiekowi troszczyć się o jedno, zapominając o drugim. Bóg stał się człowiekiem i przyjął ciało z Maryi Dziewicy  jako własne. Co więcej, zabrał je ze sobą przemienione i uwielbione do nieba. Powołał do tej chwały Maryję i nie pozwolił, aby Jej ciało doznało zniszczenia. Również i nasze ciało wskrzesi i przemieni, przeznaczając do tego, abyśmy w niebie chwalili na wieki Boga, także w naszym ciele.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 VIII 2021

Ogłoszenia parafialne - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 VIII 2021

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XIX niedziela zwykła. Mamy świadomość, że pokój nie jest wartością tego świata, gdyby tak było to byśmy się nim cieszyli, nie byłoby wojen, konfliktów. Pokój jest darem nieba, dlatego w czasie każdej Mszy Świętej podczas obrzędów komunijnych. Prośmy Boga o ten dar, którego świat dać nie potrafi. Wpierw przywołujemy słowa Pana Jezusa: pokój zostawiam wam, pokój mój daje wam, a następnie prosimy Chrystusa: nie zważaj na grzechy nasze, lecz na wiarę swojego Kościoła i zgodnie z Twoja wolą napełnij go pokojem.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 VIII 2021

Ogłoszenia parafialne - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 VIII 2021

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XVIII niedziela zwykła. Pan Jezus nie wdaje się w polemikę z Żydami, ale wskazuje na Ojca, który Go posłał. Bóg pociąga nas ku sobie swoja miłością. Wiara polega na tym, że człowiek zgadza się na taką miłość. Każdy kto od Ojca usłyszał i przyjął naukę, przyjdzie do mnie. Rzecz w tym by przyjąć Boże objawienie, dać się pociągnąć tajemnicy, która nas nieskończenie przerasta.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 VIII 2021
Go to top