Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii

Aktualności i ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 II 2023

V NIEDZIELA ZWYKŁA

Prawda Ewangelii nie obawia się żadnych wątpliwości, tak jak prawdziwe złoto nie boi się żadnej próby, bo dopiero ona objawia pełną jego wartość. To do nas należy zadanie, aby ludziom wpatrzonym w to, co widzialne ukazywać istnienie wartości duchowych. Jeśli słyszymy, że Bóg nie jest jeszcze dziś wszystkim znany, to winę za taki stan rzeczy nie ponoszą ateiści, którzy Go nie znają, lecz chrześcijanie, którzy Go znają, ale światła Jego Ewangelii nie objawiają innym. To do nas mówi Pan Bóg w liturgii V niedzieli zwykłej: Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca Waszego, który jest w niebie.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 II 2023

Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 I 2023

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada IV niedziela zwykła. Liturgia daje nam Bożą lekcję na temat pokory. Być pokornym nie oznacza, że zawsze i wobec wszystkich będziemy zachowywali postawę milczenia, a inni będą nam ciągle dokuczać. Pan Jezus sam wybrał drogę pokory i Jego Kościół kroczy zawsze ta drogą. Być pokornym to znaczy mieć świadomość swojej godności i wielkości, która nie jest powodem do pychy czy stawiania siebie powyżej innych. Być pokornym znaczy znać swoje miejsce na tym odcinku, który został mi powierzony i czuć się za niego w pełni odpowiedzialnym.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 I 2023

Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 I 2023

III NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś III niedziela zwykła, obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Czasem trudno nam przeżywać radość z przynależności do jednego Kościoła. Ten kto odkrył tę prawdę odnajduje się w Kościele jak w kochającej się rodzinie. Ponieważ jest to rodzina złożona z ludzi niedoskonałych, może ona przeżywać różne napięcia nawet porażki, ale jest to zawsze jeden dom, w którym dla każdego jest miejsce, czas na refleksję czy dialog, okazją do posilania się tym co nadprzyrodzone. Jak nie przywołać w tym momencie słów Jezusowej modlitwy arcykapłańskiej Wieczernika: Ojcze spraw, aby byli jedno, tak jak My jedno stanowimy. Jako wspólnota wiary jesteśmy zapraszani przez Jezusa do uczestnictwa w liturgii eucharystycznej.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 I 2023

Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 I 2023

II NIEDZIELA ZWYKŁA

W II niedzielę zwykłą słowo Boże przywołuje postać Jana Chrzciciela, który uczy nas odpowiedzialnego spojrzenia na samych siebie i przestrzega przed opiniami pochopnymi, powierzchownymi, płytkimi, bo one są częściowe, pragmatyczne. Postawa Jana wobec Jezusa pokazuje, że tu nie chodzi o teorie, nie wystarczy tylko deklarować abstrakcyjne zdania. O Jezusie i jego Kościele należy nie tyle mówić ile dawać o Nim świadectwo.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 I 2023

Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 8 I 2023

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Przypadające dziś święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, jest okazją do refleksji nad sakramentem chrztu świętego, rozumianego jako znak zbawczej ingerencji Boga w życiu człowieka, na jego wyraźna prośbę i za jego zgodą. Wchodząc do rzeki Jordan, jak już podkreślali ojcowie Kościoła pierwszych wieków, Jezus uświęcił wody wszystkich źródeł chrzcielnych. Przyjęcie sakramentu chrztu to moment kluczowy, decydujący o naszej tożsamości, jest to fakt jednoznaczny i nieodwracalny w swoich skutkach, to zarazem moment wyznaczający właściwy kierunek życia ziemskiego, aż po dzień przejścia z tego świata do wieczności.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 8 I 2023

Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA BOŻEGO NARODZENIA - 1 I 2023

II NIEDZIELA BOŻEGO NARODZENIA

Kościół chce, abyśmy nowy rok rozpoczęli pod czujną a zarazem czułą opieką Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W swojej odwiecznej opatrzności Bóg zaplanował, że Jego miłość i błogosławieństwo spływa na nas także przez innych ludzi. I też z nich, spośród tych, których będziemy spotykać w tym roku, będzie dla nas takim właśnie znakiem Bożej miłości i błogosławieństwa. Szczególnym jest to pośrednictwo Maryi. Przez Nią – Bożą Rodzicielkę a zarazem i nasza Matkę – Bóg ogarnia miłością cały ten świat.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA BOŻEGO NARODZENIA - 1 I 2023

Ogłoszenia parafialne - BOŻE NARODZENIE - 25 XII 2022

BOŻE NARODZENIE

Żyjemy w świecie, gdzie doświadczamy ludzkich słabości, napotykamy na zachowania będące przejawem braku mądrości. Żyjemy w świecie, w którym wciąż brakuje nam czasu, aby zaangażowanie zawodowe i pozostałe obowiązki pogodzić z modlitwą i odpowiedzialnością za rodziny.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - BOŻE NARODZENIE - 25 XII 2022

Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA ADWENTU - 18 XII 2022

IV NIEDZIELA ADWENTU

Istnieje przekonanie, że tam gdzie jest obecny Pan Bóg, to zawsze wszystko jest jasne i pewne. Prawda dzisiejszej ewangelii, jakby temu przeczy. Pan Bóg mógł przecież wcześniej posłać anioła, mógł przygotować Józefa na spotkanie z powracającą od Elżbiety Maryją i nie byłoby żadnego kłopotu. Chciał aby Józef i Maryja przeżyli gorycz wewnętrznego bólu i zmagania. Była konieczność aby w tych dniach dokonała się prawdziwa wielkość i uczciwość tych kochających się ludzi z Nazaretu. Bóg czeka na sprawiedliwą decyzję człowieka, podjętą w ciemnościach, na ten jeden, ale jakże ważny krok w stronę uczciwości. Ciemna noc wątpliwości i rozterki jest nocą próby i doświadczenia, w którym krystalizują się największe wartości, które są niezbędne do tego, aby iść przez życie razem we wspólnocie miłości. Niech ta świadomość towarzyszy nam w ostatnim tygodniu adwentowego czuwania.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA ADWENTU - 18 XII 2022
Go to top