Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii

Aktualności i ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA - 4 IV 2021

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

Triduum Paschalne ma swój szczyt w Wigilii Paschalnej i kończy się nieszporami Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Jednym ze znaków mocno eksponowanych w okresie wielkanocnym jest zapalony paschał. Będzie on obecny przy ołtarzu przez 50 dni radości wielkanocnej. Światło tej wielkanocnej świecy oświeca drogi naszego chrześcijańskiego życia. Tajemnica zwycięzcy Paschy Chrystusa jest więc źródłem i znakiem Tego który jest więc źródłem i znakiem Tego który jest obecny pośród nas jako światłość świata.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA - 4 IV 2021

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA EPIDEMICZNEGO

Triduum Paschalne 2021 – Wskazania duszpasterskie

Informacje dostępne w linku: Triduum Paschalne 2021 – Wskazania duszpasterskie

Czytaj więcej: ZASADY BEZPIECZEŃSTWA EPIDEMICZNEGO

Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ PALMOWA - 27 III 2021

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ PALMOWA

Dziś przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. W liturgii wspominamy i uobecniamy ostatnie dni Jezusa w Jerozolimie. Procesja z gałązkami palmowymi przypomina, że życie nasze jest kroczeniem razem z Jezusem w tym samym kierunku. To jest chodzenie po śladach Mistrza z pełną świadomością, że pomimo wszelkich doznanych na co dzień ograniczeń tego świata, na końcu nie zwycięża śmierć i cierpienie, ale miłość i nowe życie. Z taką nadzieją wiary wchodzimy w święty czas Wielkiego Tygodnia

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ PALMOWA - 27 III 2021

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 21 III 2021

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Na drodze wielkopostnej pokuty dziś V niedziela wielkiego postu. Jesteśmy wezwani, aby doświadczyć mocy Bożego przebaczenia i pojednania. To kolejna szansa na dar nowego życia. Pan Jezus przypomina o swoim miłosierdziu wobec grzeszników. W duchu nadziei zwierzmy Bogu, pozwólmy Mu dotknąć nas oczyszczającą mocą miłosierdzia. To jest jeden z wymogów kroczenia drogami wielkopostnego nawrócenia.  

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 21 III 2021

Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 14 III 2021

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Niemal w połowie wielkopostnego czuwania, liturgia kościoła wzywa nas do radości (Laetare). Dobrze wiemy, jak ważne jest pozytywne nastawienie, rozpoznanie wszelkich radości oraz świadome ich przeżywanie. Ewangelia dzisiejsza wskazuje na radość głębszą i wiele trwalszą. Jej źródłem jest obecność z nami Boga, który daje nam siłę do przezwyciężania wszelkich ograniczeń i słabości. Pełni nadziei zaufajmy Jego miłości, otwórzmy się  na moc miłosierdzia. Każde zwycięstwo napawa autentyczną radością.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 14 III 2021

Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 7 III 2021

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś III niedziela wielkiego postu. Jezus kochał i darzył czcią świątynię w Jerozolimie. Nie mógł jednak znieść, ze dom ten był bezczeszczony, Domagał się właściwego miejsca dla kultu. Przestrzeń gdzie wielbi się Boga nie może być w żaden sposób sprofanowana. Niegodna jest tam wszelka forma handlu. Trwając w wielkopostnej postawie pokuty, warto postawić pytanie o naszą relację do świątyni. Czy z naszego powodu – nie doszło w niej do jakichkolwiek nadużyć albo nie przyjęły się w niej niedobre zwyczaje? Troska o świątynie jest wyrazem dbania o własną wiarę.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 7 III 2021

Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 28 II 2021

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś II niedziela wielkiego postu. Ludzkość zawsze była zainteresowana tym, co się dzieje z człowiekiem po śmierci. Apostołowie nie byli wyjątkiem, skoro pytali między sobą, co to znaczy powstać z martwych. Od pierwszej Wielkanocy potrafili już to zrozumieć, chociaż wcześniej przychodziło im to z trudem. W duchu posłuszeństwa słuchali Syna Bożego i rozgłaszali Dobrą Nowinę o Nim. Dzięki temu my dziś możemy pojąć, czym jest śmierć, zmartwychwstanie i wieczność. Niech udział w Eucharystii będzie doświadczeniem przedsionka nieba, niech będzie naszym uczestnictwem w wyobrażeniu góry Tabor.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 28 II 2021

Ogłoszenia parafialne - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 21 II 2021

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś przypada I niedziela wielkiego postu. Jesteśmy zaproszeni do refleksji nad własnym istnieniem, do renesansu swego życia. To także czas duchowej pielgrzymki z Jezusem do Jerozolimy. W jej trakcie na nowo dostajemy łaskę i szanse pogłębienia więzi ze Zbawicielem. On uczy nas jak w obliczu szatańskich pokus należy kierować się duchem wiary. Niech czas wielkopostny pozwala nam coraz bardziej zrozumieć istotę i sens tożsamości chrześcijańskiej. 

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 21 II 2021
Go to top