Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii

Aktualności i ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 19 V 2019

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś przypada V niedziel wielkanocna. W naszej codzienności często można spotkać wiele rzeczy, które mają znamię nowości. W ten sposób świat odwołuje się do pierwotnego oczekiwania człowieka, że nie wszystko musi być tak jak do tej pory. Trudno się z tym nie zgodzić, skoro odnowa świata jest w pewnych momentach konieczna. Jako chrześcijanie wiemy, że nowości nie jesteśmy w stanie sprawić własną mocą. Ostatecznie jest ona darem Boga. Uczestnicząc we Mszy Świętej nabieramy nowych sił życiowych, których źródłem jest Chrystus Zmartwychwstały. On mówi do nas: oto czynię wszystko oraz przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali. Oto zasada życia nowego stworzenia a my wyznawcy Chrystusa bierzemy na siebie odpowiedzialność za odnowę świata przez to, co mówimy, czynimy i kim jesteśmy.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 19 V 2019

Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 12 V 2019

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

W IV niedzielę wielkanocną Jezus jako Dobry Pasterz zaprasza nas do wspólnego spotkania eucharystycznego. Stajemy przed mnóstwem rozmaitych ofert oraz możliwości i nie wiemy na co się zdecydować. Czasami potrzebujemy kogoś, kto weźmie za rękę i wskaże właściwą drogę. Jezus Chrystus jest Dobrym Pasterzem. Jemu możemy zaufać, Jego śladem możemy pójść pewni, że idzie przed nami. Prowadzi do pełni życia, pokazuje nam drogę miłości. Uwielbiajmy obecnego pośród nas Pana, który całej naszej rodzinie Bożej daje poczucie bezpieczeństwa.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 12 V 2019

Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 28 IV 2019

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Bóg ma miłosierdzie dla nas ludzi – oto centralne orędzie drugiej niedzieli, które kończy czas oktawy Wielkanocnej. Nieustannie odczuwamy w życiu, że jesteśmy zdani na miłosierdzie, ponieważ często zderzamy się z własnymi ograniczeniami, ponosimy klęski, jesteśmy rozżaleni i niezadowoleni. Czasami czujemy się bezsilni, zmęczeni, wypaleni. Jesteśmy bezradni gdy nasza wędrówka ziemska dobiega końca. Miłosierdzie Boże dotknęło nas w Jezusie Chrystusie, abyśmy mieli życie. Niech ta prawda mobilizuje nas do uwielbienia Boga bogatego w miłosierdzie.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 28 IV 2019

Ogłoszenia parafialne - ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE - 21 IV 2019

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

Triduum Paschalne ma swój szczyt w Wigilii Paschalnej i kończy się nieszporami uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. To jest święto wszystkich świąt. Syn Boży wierny aż do śmieci został przez Boga wskrzeszony do życia. Niepojęta miłość Boga Ojca zbawia nas ludzi poprzez ofiarę Jego syna. Zostaliśmy przez Zmartwychwstałego powołani do życia. Pełni miłości wyznajemy wiarę w Jezusa Chrystusa, który odkupił nas przez miłość, której dowodem jest śmierć i zmartwychwstanie.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE - 21 IV 2019

Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ PALMOWA - 14 IV 2019

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ PALMOWA

Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Gałązkami palmowymi pozdrawiamy Chrystusa jako naszego Pana i Króla. Palmy kładziemy także na grobach naszych bliskich, jako znak zmartwychwstania i życia. Łączymy się dzisiaj poprzez dzieje z rzeszami w Jerozolimie, które niegdyś witały Jezusa słowami – Hosanna Synowi Dawidowemu, Błogosławiony Król, który przychodzi w imię Pańskie.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ PALMOWA - 14 IV 2019

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 7 IV 2019

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś przypada V niedziela Wielkiego Postu. Przebaczenie popełnionej winy, pojednanie z Bogiem i z ludźmi – do tego jesteśmy wezwani, szczególnie w czasie wielkiego postu. Chrystus zaprasza nas zwłaszcza dziś by to czynić, przypominając o Bożym miłosierdziu względem grzeszników. Doświadczenie Bożego miłosierdzia uzdalnia nas samych do okazywania miłosierdzia innym, przekazujemy dalej to co otrzymaliśmy. 

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 7 IV 2019

Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 31 III 2019

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Raduj się Jerozolimo – głosi antyfona na wejście liturgii w IV niedzielę Wielkiego Postu. Kieruje nasze myśli ku niebieskiemu Jeruzalem, w którym kiedyś wszyscy ludzie dobrej woli zamieszkają razem na zawsze. Jeruzalem to również ci, którzy są gotowi słuchać Pana Zastępów, ponieważ Jego słowo uznają za wiarę swojego życia. Ludzie gotowi do nawrócenia i postępowania zgodnie z wolą Boga, kierujący się miłością bliźniego. Do tego miasta jesteśmy zaproszeni przez króla niebios. Jak ojciec z miłosierną miłością przyjmuje syna marnotrawnego i przebacza mu, tak samo nasz Ojciec w niebie przyjmuje nas i przygarnia abyśmy z żywą wiarą i szczerym oddaniem spieszyli ku nadchodzącym Świętom Wielkanocnym.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 31 III 2019

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
OD 4 DO 7 KWIETNIA 2019

CZWARTEK
7.30 Msza Święta z nauką ogólną dla wszystkich
9.30 Nauka dla dzieci z klasy od 1-6
10.00 Konferencja dla dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum
10.30 Nauka dla gimnazjum oraz klas VII i VIII szkoły podstawowej
18.00 Msza Święta a po Mszy konferencja dla wszystkich

PIĄTEK
7.30 Msza Święta z nauką ogólną dla wszystkich
9.30 Nauka dla dzieci z klasy od 1-6
10.00 Droga krzyżowa dla dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum
10.30 Nauka dla gimnazjum oraz klas VII i VIII szkoły podstawowej
17.30 Droga krzyżowa dla dorosłych
18.00 Msza Święta a po Mszy konferencja dla wszystkich

SOBOTA
7.30 Msza Święta z nauką ogólną dla wszystkich
15.00-18.00 Spowiedź z przerwą od 16.30-17.00
18.00 Msza Święta z nauką ogólną dla wszystkich

NIEDZIELA
7.30 Msza Święta z nauką ogólną dla wszystkich
9.00 Msza Święta z nauką ogólną dla wszystkich
11.00 Msza Święta z nauką ogólną dla wszystkich

Go to top