Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii

Aktualności i ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 8 III 2020

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś II niedziela Wielkiego Postu. Pośród współczesnego szumu medialnego warto podjąć wysiłek, aby usłyszeć Tego, który ma najwięcej do powiedzenia. To On w wydarzeniu Góry Tabor wskazuje na Jezusa Chrystusa swojego umiłowanego Syna i zaprasza nas do uważnego słuchania Jego głosu.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 8 III 2020

Ogłoszenia parafialne - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 1 III 2020

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś I niedziela Wielkiego Postu. Mamy świadomość, że każde oddalenie się od Boga prowadzi na drogi zła. Pragniemy powierzyć się Jezusowi Chrystusowi, aby swoja mocą uzdalniał nas do permanentnego opowiadania się po stronie dobra. Okres przygotowania paschalnego to doskonały czas do refleksji i podjęcia decyzji aby nadać własnemu życiu właściwy kierunek.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 1 III 2020

Ogłoszenia parafialne - VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 II 2020

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada VII niedziela zwykła. Jeśli na serio potraktujemy słowa Pana Jezusa   z dzisiejszej Ewangelii: Kto cie uderzy w policzek nadstaw mu drugi. Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, wówczas zaczniemy współpracować na rzecz lepszego  i spokojniejszego świata.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 II 2020

Ogłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 II 2020

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada VI niedziela zwykła. W kazaniu na Górze Jezus prezentuje swoje wytyczne i jasno precyzuje oczekiwania. Jego program osiąga swoje apogeum w miłości bliźniego. Pan nam daje siłę i odwagę, abyśmy innych nie tylko traktowali sprawiedliwie, lecz wychodzili im na spotkanie z miłością. Jezus daje nam przykład takiej postawy gdzie nie tylko sądził ludzi według sprawiedliwości, lecz wybaczał winy, udzielał przebaczenia i ukazywał grzesznikom miłosierdzie.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 II 2020

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 II 2020

V NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada V niedziela zwykła. Jezus przypomina o naszej tożsamości. Wy jesteście sola ziemi. Wy jesteście światłem świata. Ta prawda przypomina, iż ponosimy współodpowiedzialność za losy Kościoła i świata. Tą różnorodną w swojej formie służbę Bogu i ludziom wzmacniamy poprzez słuchanie słowa Bożego i pełny udział w Ofierze Bożego Baranka.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 II 2020

Ogłoszenia parafialne - ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO - 2 II 2020

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

W dzisiejszą niedzielę przypada liturgiczne Święto Ofiarowania Pańskiego. W świątyni jerozolimskiej starzec Symeon bierze Dzieciątko w ramiona i wyznaje: Moje oczy ujrzały Twoje zbawienie, któreś przygotował wobec wszystkich narodów. My także wyznajemy, że Jezus Chrystus jest Zbawicielem świata i światłością oświecającą ludzkie życie i przynoszącą radości. Bądźmy gotowi ja Symeon i Anna – przyjąć Go do swoich serc.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO - 2 II 2020

Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 I 2020

III NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś III niedziela zwykła. Jako wspólnota ludzi w wielu sprawach się różnimy i mamy swoją historię, własne nadzieje, osobiste radości. Pomimo wszelkich odmienności łączy nas wiara w Boga Trójjedynego. Prośmy zatem na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan o ducha jedności wyrażającego się w wielu płaszczyznach.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 I 2020

Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 I 2020

II NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś II niedziela zwykła. Jan Chrzciciel wskazuje na Jezusa mówiąc oto Branek Boży, który gładzi grzechy Świata. To zdanie jest powtarzane w czasie każdej Mszy Świętej, która urzeczywistnia ofiarę prawdziwego Baranka paschalnego. Pełni nadziei oczekujemy również Godziny Baranka, na którą zostaniemy kiedyś zaproszeni. Uwielbiajmy Syna Bożego obecnego w znakach świętej liturgii i prośmy o dar Miłosierdzia.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 I 2020
Go to top