Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii

Aktualności i ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 X 2019

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXIX niedziela zwykła. Na Msze Świętą przychodzimy z tymi sprawami, które trudno w nadchodzącym tygodniu załatwić, z troskami i problemami, które nas przytłaczają, ze wszystkimi sprawami świata, ażeby zgodnie z nakazem Jezusa modlić się nieustannie i nie ustawać. Nie czynimy tego dla Boga, ale dla siebie samych, bo to my potrzebujemy Jego bliskości i wsparcia na naszej drodze wiary. Możemy być pewni, że Bóg Ojciec spieszy nam z pomocą w każdej naszej niedoli.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 X 2019

Ogłoszenia parafialne - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 X 2019

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XXVIII niedziela zwykła. Wdzięczność nie jest sprawą oczywistą. Wypływa z przekonania, że to kim jesteśmy i co posiadamy stanowi ostatecznie kategorie daru. Poczucie wdzięczności zwłaszcza względem Boga jest poszukiwaną cnotą, ona uszlachetnia człowieka. Dlatego w niedzielę gromadzimy się, aby w łączności z Jezusem Chrystusem oddawać chwałę Bogu, by Mu dziękować za Jego zbawcze działanie, w świecie, w każdym z nas. Celebrujemy tajemnice dziękczynienia ponieważ w każdym czasie Bóg obdarza nas darem zbawienia.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 X 2019

Ogłoszenia parafialne - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 X 2019

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XXVII niedziela zwykła. Bóg jest zawsze inny niż Go sobie wyobrażamy. Niekiedy nie możemy oprzeć się wrażeniu, ze dopuszcza, by działy się rzeczy, które nam wydają się niepojęte. Być może podobne wątpliwości budziły się w sercach uczniów, gdy prosili Jezusa: Panie dodaj nam wiary. Ta prośba rozbrzmiewa również podczas Mszy Świętej, bowiem i nasza wiara potrzebuje wzmocnienia. Tym bardziej, że tam gdzie wiara jest słaba, brakuje też miłości, nadziei, odwagi i zaufania. Prośba o wzmocnienie wiary jest zatem potrzebna w każdej chwili. Wypowiadamy ją wiedząc, ze dobry Bóg w swojej łaskawości daje nam więcej niż na to zasługujemy i udziela nam obfitszych łask niż te o które prosimy.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 X 2019

Ogłoszenia parafialne - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 IX 2019

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XXVI niedziela zwykła. Często ludzie nie zauważają i nie słuchają swoich bliźnich, szkalują ich i nie okazują należnego szacunku. Jednak Bóg widzi wszystko i każdego wzywa po imieniu. Posiadając imię mamy godność i Bóg może się do nas zwrócić osobiście, bardzo indywidualnie. Teraz zwraca się do nas przez obecnego wśród nas Jezusa, jak również przez braci w wierze zgromadzonych na Mszy Świętej. Niesie to ze sobą konsekwencje dla naszego życia i sposobu postępowania. Nikt nie może pozostawać mi obojętny. Miłość Boga i bliźniego powinna w życiu chrześcijanina zajmować naczelne miejsce, tak jak mówi pierwsze i najważniejsze przykazanie.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 IX 2019

Ogłoszenia parafialne - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 IX 2019

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XXV niedziela zwykła. Pan Bóg powierzył nam dobro tego świata. On jest dawcą wszystkich darów i chce abyśmy w naszych sprawach małych i dużych obchodzili się z nimi właściwie. Przed Stwórcą będziemy musieli kiedyś zdać rachunek ze swojego życia, podejmowanych czynów i realizowanych obowiązków czy zadań. To czym dysponujemy ostatecznie nie zachowujmy samym sobie, lecz Bogu, któremu winniśmy permanentną wdzięczność.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 IX 2019

Ogłoszenia parafialne - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 IX 2019

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXIV niedziela zwykła. Bóg o nikim nie zapomina i nikogo nie przekreśla. Swoją szczególną troską otacza tych, którzy błądzą. Nie pozostawia ich na pastwę losu, lecz zawsze o nich pamięta. Wielką radość sprawia Mu gdy odnajduje się każdy zaginiony. Bóg postępuje z nami jak miłosierny Ojciec, okazując serce wszystkim ludziom. Zawierzmy Mu się również wtedy kiedy obraliśmy złą drogę, ponieważ Bóg jest gotowy przebaczyć nam nasza winę, jeśli wyrazimy żal i pragnienie poprawy.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 IX 2019

Ogłoszenia parafialne - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 IX 2019

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXIII niedziela zwykła. Usłyszeliśmy głos Jezusa Chrystusa wzywający nas do pójścia za Nim, w Jego imieniu zebraliśmy się na niedzielnej liturgii. Jesteśmy gotowi aby słuchać Jego słowa i karmić się chlebem eucharystycznym. Ta decyzja niesie za sobą konsekwencje dla naszego życia, chodzi o to by je prowadzić naśladując we wszystkim Pana. Podczas sprawowania Eucharystii wchodzimy do wspólnoty z Nim i nawzajem ze sobą aby odważnie pójść Jego śladem oraz kształtować naszą codzienność zgodnie z wyznawaną wiarą.

Rozpoczynamy dziś coroczny Tydzień Wychowania.

Ofiara do puszek jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 IX 2019

Ogłoszenia parafialne - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 1IX 2019

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXII niedziela zwykła. W dniu Pańskim gromadzimy się na Mszy Świętej, gdzie Jezus Chrystus jest obecny pośród nas. Wraz z nim stajemy przed Bogiem, naszym Ojcem wspólnie z aniołami i świętymi, którzy żyją już w chwale niebios. Ponadto jednoczymy7 się ze wszystkimi, którzy wszędzie na świecie gromadzą się wokół Pana. To prawdziwe szczęście móc zająć miejsce w tej wielkiej społeczności, nawet jeżeli jest najniższe. Z radością i wdzięcznością uwielbiajmy naszego Gospodarza w Jego domu.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 1IX 2019
Go to top