Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii

Aktualności i ogłoszenia

WSKAZANIA DUSZPASTERSKIE NA CZAS EPIDEMII

Wskazania duszpasterskie dla Wiernych Diecezji Bielsko-Żywieckiej – 30 maja 2020

Czytaj więcej: WSKAZANIA DUSZPASTERSKIE NA CZAS EPIDEMII

Ogłoszenia parafialne - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 VII 2020

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XIV niedziela zwykła. Mamy okazję do odpoczynku od codziennych zajęć. Uczestnicząc w Eucharystii doświadczamy wyciszenia i uspokojenia, aby uważnie wsłuchiwać się w słowo Boże i owocnie sprawować liturgię. W ten sposób czerpiemy duchową energię na cały nowy tydzień pracy, czy wakacyjnego odpoczynku. Chrystus, który nas gromadzi we wspólnocie modlitwy zaprasza każdego: Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście a Ja was pokrzepię.”

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 VII 2020

Ogłoszenia parafialne - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 VI 2020

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XIII niedziela zwykła. Każdego dnia staje przed nami konieczność podejmowania decyzji, musimy wciąż opowiadać się za czymś czy przeciw czemu. Dziś Pan Jezus wzywa nas do ważnych decyzji, do opowiadania się po Jego stronie, do umiłowania Go i naszych bliźnich, aż do złożenia ofiary z siebie samego. W zamian obiecuje nam życie w Bogu. W czasie sprawowania liturgii eucharystycznej jesteśmy wezwani do ponownego świadomego wyboru Mistrza z Nazaretu.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 VI 2020

Ogłoszenia parafialne - XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 VI 2020

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XII niedziela zwykła. Dla naszej parafii jest to wielkie święto, gdyż 10 dzieci z klasy III przystąpiło do I Komunii Świętej. Uczestnictwo w Eucharystii jest formą wyznania wiary, która doświadcza czasem niezrozumienia, jest przedmiotem kpin i żartów, a człowiek wierzący doświadcza czasem upokorzeń, bywa wyśmiany, obmawiany i traktowany marginalnie. W obliczu takich zachowań jesteśmy wezwani do tego, aby także publicznie dać świadectwo swojej wiary, opowiadając się za Jezusem Chrystusem.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 VI 2020

Ogłoszenia parafialne - XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 VI 2020

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Pytania o sens ludzkiego istnienia zawsze były żywe i budziły wiele dyskusji. Współczesny świat próbuje dać na nie swoje odpowiedzi. Ale Pan Bóg znając nasze pragnienia wiedząc o naszych zmaganiach i podejmowanych wysiłkach przedstawia nam swoja zbawczą ofertę. Czyni to w każdej Mszy Świętej, także sprawowanej dziś w XI niedzielę zwykła. We wspólnocie ludzi wierzących uważnie wsłuchujemy się w słowo Boże, będące odpowiedzią na nasze pytania. 

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 VI 2020

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 7 VI 2020

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Dziś przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Bóg objawia się jako Ojciec, będący naszym Stworzycielem, i źródłem naszego życia. Objawia się w tajemnicy Syna, który stał się człowiekiem, abyśmy doświadczyli Bożej miłości. Objawia się także w osobie Ducha Świętego, aby nas doprowadzić do pełni prawdy. To On dodaje nam siły i odwagi, wzbudza w nas ducha modlitwy i dziękczynienia, abyśmy potrafili wyrazić nasze uwielbienie wobec Boga Trójjedynego.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 7 VI 2020

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 31 V 2020

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
Ostatnia niedziela okresu wielkanocnego obchodzona jest jako Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uczniowie otrzymują Tego, który od Ojca i Syna pochodzi. Ten fakt umacnia i uwalnia od lęku i wszelkich obaw, a uzdolnia do głoszenia całemu światu Dobrej Nowiny. Prośmy dla siebie o nowy zapał, o Ducha Świętego, aby nasza wiara każdego dnia zyskiwała nowego blasku, a miłość Boża promieniowała na wszystkich ludzi. 

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 31 V 2020

Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 24 V 2020

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wspominamy chwilę, kiedy Jezus przestał być widoczny dla swoich uczniów i wstąpił do chwały niebieskiej. Jednak nie odszedł, nie stał się nieobecny, ale w inny sposób pozostaje między nami. Posyła nam Ducha Świętego, spotyka się z nami w Swoim słowie i  w czasie sprawowania Eucharystii. Niech nasze serca wpatrują się w niebo i stamtąd oczekują powtórnego przyjścia Syna Bożego. 

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 24 V 2020
Go to top