Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii

Aktualności i ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 17 III 2019

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś przypada II niedziela Wielkiego Postu. Gromadząc się na liturgii eucharystycznej, przynosimy Bogu nasze życie z jego jasnymi chwilami dumy i radości, dzięki którym nabieramy nowych sił. Przynosimy także momenty smutku i próby, wypadki losowe i szarość dnia codziennego. W tych wszystkich doświadczeniach wspiera nas słowo Boże, które prowadzi nas po Bożych szlakach na ziemi. Dziękując Bogu za Jego obecność uwielbiajmy naszego Pana poprzez wspólną modlitwę w czasie Mszy Świętej.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 17 III 2019

Ogłoszenia parafialne - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 10 III 2019

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś I niedziela Wielkiego Postu. Począwszy od Środy Popielcowej zostaliśmy obdarowani czasem czterdziestu dni nawrócenia i pokuty, kiedy mamy postępować w rozumieniu tajemnicy Chrystusa i dzięki Jego łasce prowadzić święte życie. Bowiem tak samo jak Jezus był kwestionowany i wystawiany na próbę, podobnie nasza wiara będzie poddawana wątpliwości i wystawiana na próbę pokus współczesności. Orędzie Boże niosące wolność jest dla nas pomocą żebyśmy wewnętrznie przygotowali się do świąt paschalnych. Codziennie potwierdzali nasze życie świadectwem wiary.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 10 III 2019

Ogłoszenia parafialne - VIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 II 2019

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś VIII niedziela zwykła. Nawrócenie jest pierwszym krokiem w kierunku poprawy. Łatwiej powiedzieć trudniej tego dokonać. Często dzieje się tak, że potępiamy innych ludzi aby tylko znaleźć kogoś kogo można uczynić odpowiedzialnym za zaistniałą sytuację. Solidna ocena siebie samego jest pierwszym krokiem w kierunku poprawy  - tego wymaga również Jezus. Celem jest byśmy podążając w życiu naszym właściwą drogą przynosili dobre owoce.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - VIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 II 2019

Ogłoszenia parafialne - VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 II 2019

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada VII niedziela zwykła. Ktoś cie prosi temu daj, ktoś ci coś zabiera, temu jeszcze dołóż. Czyńcie dobrze tym, którzy was nienawidzą. Temu kto cie uderzył w prawy policzek, nadstaw i drugi. Miłujcie waszych nieprzyjaciół. Jakie będzie nasze życie, gdy to wszystko uczynimy, gdy owe napomnienia staną się naszą codzienną rzeczywistością? Kiedy jednak otworzymy się na takie zachowania wówczas zaczniemy współtworzyć lepszy, bardziej przyjemny i serdeczniejszy świat, a sami poczujemy powiew wewnętrznej wolności dzieci Bożych.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 II 2019

Ogłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 II 2019

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

Boże Ty chcesz przebywać w sercach prawych i uczciwych – modli się Kościół w kościele 6 niedzieli zwykłej, wyznając równocześnie swoje pragnienie głoszenia Boga. Każdy z nas cieszy się kiedy odczuwa sympatię, życzliwość ze strony przyjmującego go gospodarza. Uczestnicząc w Eucharystii jesteśmy gośćmi u Pana Boga. On przyjmuje nas serdecznie i z radością. Przy Nim czujemy się bezpiecznie, bo On kocha każdego człowieka. Radość sprawia Bogu bycie u nas gościnie, co wskazał w przyjściu swojego Syna Jezusa Chrystusa. Mamy ogromną okazję spotkania  i wielką szansę, aby Pana Boga ugościć.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 II 2019

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 II 2019

V NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś V niedziela zwykła. Często zadajemy sobie pytania dotyczące naszego życia i sensu życiowego powołania. Odkrywamy, że pojmowanie samych siebie, jak również nasz los w istocie zależy od ludzi z którymi żyjemy w rodzinach, w pracy czy w innych obszarach życiowych aktywności. Natomiast jako chrześcijanie zastanawiamy się nad znaczeniem obecności Boga pośród nas. W Jezusie Chrystusie Bóg bezpośrednio zwraca się do nas i zbawczo ingeruje w naszą egzystencję. Pozwólmy, by Pan Bóg obecny między nami mógł kierować naszą codziennością i prowadził nas po swoich ścieżkach.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 II 2019

Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 II 2019

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś IV niedziela zwykła. Celebrując wspólnie Najświętsza Ofiarę, naszymi modlitwami bierzemy udział w służbie Bożej. Jednak jest to również służba względem drugiego człowieka. Bóg podczas tej świętej celebracji służy. Kiedy będziemy słuchać czytań Pisma Świętego, wówczas Bóg nakryje dla nas stół słowa. Podczas liturgii eucharystycznej poda nam swoje Ciało – chleb życia i swoją Krew – wino wesela. Bóg nakryje dla nas stół Eucharystii. Jego umiłowany Syn Jezus Chrystus obecny jest pośród nas i pragnie nas ubogacić.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 II 2019

Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 I 2019

III NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś III niedziela zwykła. Jako członkowie Ludu Bożego gromadzimy się razem, aby słuchać słowa Bożego i posilać się chlebem życia. Niestety pomiędzy wyznawcami Chrystusa wciąż nie ma pełnej jedności, ciągle doświadczamy bólu i podziału, chociaż Pismo Święte jako księga chrześcijańska została nam dana dla nas wszystkich. Mówi ona o spotkaniu z Jezusem, co stanowi instrument naszej wiary. Nasze wychodzenie na spotkanie z Nim, wspólna modlitwa i chęć pojednania może doprowadzić do pełnego zjednoczenia. To jest nasza intencja po zakończeniu kolejnego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 I 2019
Go to top