Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii

Aktualności i ogłoszenia

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA EPIDEMICZNEGO

Zasady bezpieczeństwa epidemicznego – obowiązujące od 24 października 2020 roku

Czytaj więcej: ZASADY BEZPIECZEŃSTWA EPIDEMICZNEGO

Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 28 II 2021

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś II niedziela wielkiego postu. Ludzkość zawsze była zainteresowana tym, co się dzieje z człowiekiem po śmierci. Apostołowie nie byli wyjątkiem, skoro pytali między sobą, co to znaczy powstać z martwych. Od pierwszej Wielkanocy potrafili już to zrozumieć, chociaż wcześniej przychodziło im to z trudem. W duchu posłuszeństwa słuchali Syna Bożego i rozgłaszali Dobrą Nowinę o Nim. Dzięki temu my dziś możemy pojąć, czym jest śmierć, zmartwychwstanie i wieczność. Niech udział w Eucharystii będzie doświadczeniem przedsionka nieba, niech będzie naszym uczestnictwem w wyobrażeniu góry Tabor.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 28 II 2021

Ogłoszenia parafialne - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 21 II 2021

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś przypada I niedziela wielkiego postu. Jesteśmy zaproszeni do refleksji nad własnym istnieniem, do renesansu swego życia. To także czas duchowej pielgrzymki z Jezusem do Jerozolimy. W jej trakcie na nowo dostajemy łaskę i szanse pogłębienia więzi ze Zbawicielem. On uczy nas jak w obliczu szatańskich pokus należy kierować się duchem wiary. Niech czas wielkopostny pozwala nam coraz bardziej zrozumieć istotę i sens tożsamości chrześcijańskiej. 

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 21 II 2021

Ogłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 II 2021

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada VI niedziela zwykła. Często kierujemy się w życiu sympatiami i uprzedzeniami, potrafimy traktować innych ludzi z dystansu, uważamy ich za aspołecznych i wykluczonych. Jezus pokonuje te wszystkie ograniczenia, nie ma lęku przed kontaktem fizycznym, darzy człowieka współczuciem, przygarnia tych z którymi inni nie chcą mieć nic wspólnego.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 II 2021

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA ZWYKŁA - 7 II 2021

V NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada V niedziela zwykła. Jak Jezus od czasu do czasu potrzebujemy zdystansowania się od problemów codzienności, odejścia w samotności od natłoku spraw, aby w klimacie modlitwy zastanowić się nad swoim życiem oraz nawiązać silniejsza relację z Bogiem. Udział w Eucharystii daje nam szanse do wyciszenia i modlitewnego skupienia. Uwielbiajmy obecnego pośród nas Jezusa, który dzieli trudy ludzkiej egzystencji.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA ZWYKŁA - 7 II 2021

Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 31 I 2021

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada IV niedziela zwykła. Podzielamy troskę Apostoła Narodów, który ogarnął mieszkańców gminy w Koryncie: Chciałbym, żebyście byli wolni od utrapień. Każdy z nas ma pragnienie życia  bez problemów, zwłaszcza tych, które powodują cierpienie, odbierają nadzieję i zniechęcają do wysiłku. Wierzymy, ze Jezus w sobie znany sposób, pomoże nam uporać się z kłopotami dnia codziennego. Jego łaska da nam siłę do przetrwania każdego trudnego doświadczenia.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 31 I 2021

Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 I 2021

III NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś III niedziela zwykła, po raz drugi obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Jezus wzywa ludzi do nawrócenia, zaprasza na drogę wiary i proponuje, abyśmy poszli za Nim. Jesteśmy bardzo różni, mamy swoje indywidualne cechy osobowości. W bogactwie tych różnorodności stanowimy jedno ponieważ odpowiedzieliśmy na Boże wezwanie i zgromadziliśmy się na Eucharystii. To powołanie do wspólnego stołu słowa Bożego i Chleba eucharystycznego dzielonego ze wszystkimi ochrzczonymi. Jako uczniowie Jezusa korzystajmy z daru, którym pragnie nas dziś obdarzyć.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 I 2021

Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 I 2021

II NIEDZIELA ZWYKŁA

Zachęta Jezusa: chodźcie a zobaczycie dziś jest adresowana do każdego z nas.Jesteśmy bowiem gronem ludzi poszukujących poczucia bezpieczeństwa, oparcia,sensu i celu w życiu. Tak jak uczniowie, także my, znajdujemy to wszystko w Chrystusie. Zatem pośpieszmy ku Temu, który nas zaprasza do słuchania swojego słowa. Zechciejmy spotkać się z Tym, który przynosi zbawienie.

Czytaj więcej: Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 I 2021
Go to top