Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 II 2023

Ogłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 II 2023

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

W liturgii VI niedzieli zwykłej ewangelista Mateusz zestawia przymierze zawarte na górze Synaj, gdzie Mojżesz otrzymał Boskie Prawo, z przymierzem, które zostało ogłoszone w kazaniu Jezusa na Górze Błogosławieństw. W treści Jezus nawiązuje do Dekalogu, domaga się wierności, jego przestrzegania i wyraźnie podnosi poprzeczkę jego wymagań. Interpretacja przykazań w Starym Testamencie szła po linii ludzkiego działania. Zaś w Nowym testamencie Jezus odwołuje się do motywacji i ładu panującego w sercu człowieka, które ma być czyste, sprawiedliwe, miłosierne, pełne pokoju. Uczeń Chrystusa ma obowiązek przebaczania, życia w zgodzie z innymi, powinien kochać nieprzyjaciół i potrafić w sposób czysty spojrzeć na kobiety, winien również dokładnie zważyć słowa przysięgi i mówić tylko prawdę.

We wtorek, 14 lutego przypada święto Świętych Cyryla – mnicha i Metodego – biskupa, patronów Europy.

Za tydzień, 19 lutego przypada ostatnia niedziela przed tegorocznym okresem wielkiego postu. Również za tydzień rada parafialna będzie zbierała ofiarę na prace przy kościele.

Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 9.00 adoracja, która poprowadzą Kobiety Róży Starszej.

Go to top