Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - V NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 II 2023

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 II 2023

V NIEDZIELA ZWYKŁA

Prawda Ewangelii nie obawia się żadnych wątpliwości, tak jak prawdziwe złoto nie boi się żadnej próby, bo dopiero ona objawia pełną jego wartość. To do nas należy zadanie, aby ludziom wpatrzonym w to, co widzialne ukazywać istnienie wartości duchowych. Jeśli słyszymy, że Bóg nie jest jeszcze dziś wszystkim znany, to winę za taki stan rzeczy nie ponoszą ateiści, którzy Go nie znają, lecz chrześcijanie, którzy Go znają, ale światła Jego Ewangelii nie objawiają innym. To do nas mówi Pan Bóg w liturgii V niedzieli zwykłej: Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca Waszego, który jest w niebie.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 6 lutego – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy;
- W piątek, 10 lutego – wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy;
- W sobotę, 11 lutego – wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dzień ten jest obchodzony jako Światowy Dzień Chorego.

W przyszła niedzielę od godziny 10.00 do 11.00 nabożeństwo 40 godzinne adoracji, która poprowadzą kobiety roży starszej. W następną niedzielę również od godziny 10.00 do 11.00 adoracją, która poprowadzą kobiety róży młodszej.

Go to top