Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 IX 2022

Ogłoszenia parafialne - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 IX 2022

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

W XXV niedzielę zwykłą jesteśmy zaproszeni przez Boga, aby przejść po ścieżkach przypowieści o rządcy. Ono ukazuje zgubną drogę człowieka, któremu mamona staje się bóstwem. Pieniądz przechodzi z rąk do serca, gdzie bogaty zostaje pozbawiony Boga i staje się ubogi w wartości duchowe. Z serca do oczu, gdzie człowiek traci z pola widzenia bliźnich, nie wykluczając najbliższych. Z oczu do rozumu, gdzie zostaje mu wydarty sens jego życia i całej historii. W konsekwencji bez Boga, bez bliźniego, bez historii, bez rozumienia samego siebie, rozpoczyna się ludzki dramat. Nie dajmy  się zwieść owej pokusie, ale otwórzmy przed Bogiem nasze serca, aby przyjąć Jego uzdrawiającą łaskę.

Dziś z racji Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, ofiarą do puszek wspieramy Radio Diecezjalne Anioł Beskidów.

- We wtorek, 20 września – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chang Hasang i Towarzyszy;
- W środę, 21 września – Święto Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;
- W piątek, 23 września – wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera;
- W sobotę, 24 września – Święto Rocznicy poświęcenia Kościoła Katedralnego w Bielsku – Białej.

Dziś rada parafialna zbiera ofiarę na prace przy kościele.