Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 IX 2022

Ogłoszenia parafialne - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 IX 2022

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXIV niedziela zwykła. Jeżeli chcemy doświadczyć Bożego miłosierdzia, winna obudzić się w nas postawa marnotrawnego syna. Mając świadomość odejścia od Boga poprzez grzech, musi zrodzić się w nas pragnienie powrotu, aby otrzymać w pełni Jego przebaczenie. Wracając do Ojca, nie tylko nie poczujemy się poniżeni tym, że musimy uznać i wyznać swoje grzechy, ale przeciwnie poczujemy się dowartościowani, ponieważ na nowo staniemy się dziećmi Bożymi.

Rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Ofiara do puszek przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

- We wtorek, 13 września – wspomnienie Św. Jan Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
- W środę, 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
- W czwartek, 15 września –  wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
- W piątek, 16 września – wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza papieża i Grzegorza biskupa.

W sobotę, o godzinie 10.00 Msza Święta a później transgraniczna Droga Krzyżowa. Proszę chętnych o przygotowanie ciast.

W przyszłą niedzielę, 18 września obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów. Również w przyszłą niedzielę rada parafialna będzie zbierała ofiarę na prace przy kościele.