Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 IX 2022

Ogłoszenia parafialne - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 IX 2022

 XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXVI niedziela zwykła. Bogacz i Łazarz nie mają ze sobą nic wspólnego, chociaż znajdują się w swoich polach widzenia. Bogacz codziennie widzi Łazarza, ale do tej obecności przy bramie swojego pałacu tak się przyzwyczaił, że już go nie dostrzega. Ta obecność żebraka w sąsiedztwie murów pałacowych mu spowszechniała, stała się czymś normalnym. Wrzody pokrywające ciało żebraka sprawiły, że bogacz odwracał od niego oczy. Łazarz natomiast przyzwyczaił się już do swojego losu, dlatego nie jest zdziwiony, że nikt go nie zauważa. Jedynie co łączy ich, to świadomość, która kończy czas ziemskiego życia i rozpoczyna wieczność dla każdego z nich odmienną. Niech udział w liturgii eucharystycznej pomoże nam w dostrzeganiu drugiego człowieka i traktowanie go w duchu ewangelicznej miłości.

 LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- We wtorek, 27 września – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;
- W środę, 28 września – wspomnienie Św. Wacława, męczennika;
- W czwartek, 29 września – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
- W piątek, 30 września – wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
- W sobotę, 1 października – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. W tym dniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe.

Dzisiaj ofiara do puszek na katolickie radio Anioł Beskidów.

Od soboty w naszej parafii Msze Święte w dni powszednie o godzinie 17.00. Różaniec w czwartek i niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 7.00 i 7.30, w pozostałe dni o godzinie 16.30. W sobotę na różaniec zapraszam mieszkańców Rachowca i Boru.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 2.570,00zł na prace przy kościele – Bóg zapłać.

Spotkanie rady parafialnej w środę po Mszy Świętej wieczornej.

Go to top