Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 VII 2022

Ogłoszenia parafialne - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 VII 2022

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XVII niedziela zwykła. Treść modlitwy Ojcze nasz jest zawarta i streszczona w początkowej inwokacji, Kryje ona w sobie istotę modlitwy chrześcijanina, czyli ufne wołanie dziecka skierowane do Boga, którego postrzega jako dobrego kochającego Ojca. Modląc się tym tekstem nie można nie mieć świadomości, czego ta modlitwa dotyczy. Człowiek musi wiedzieć, o co Boga prosi, bo w przeciwnym razie będziemy „klepali” słowa, ale na modlitwie nie będziemy obecni.

 LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 25 lipca – święto Św. Jaku ba, apostoła. Wspominamy również Św. Krzysztofa. Obrząd błogosławieństwa pojazdów w przyszłą niedzielę; 
- We wtorek, 26 lipca – wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny;
- W piątek, 29 lipca – wspomnienie Świętej Marty, Marii i Łazarza.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zbierała na prace przy kościele – Bóg zapłać.

Go to top