Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 VII 2022

Ogłoszenia parafialne - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 VII 2022

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XVI niedziela zwykła. Jesteśmy dziś razem z Jezusem w domu Marty i Marii, które były siostrami Łazarza. Jak przystało na dobrą gospodynię, Marta natychmiast zajęła się tym, co zapewniło najlepsze przyjęcie niespodziewanego Gościa. Tak bardzo skupiła się na tym przygotowaniu, że zapomniała, iż ważniejszy jest sam Gość, że dla spotkania z Nim, wsłuchania się  w Jego słowa należy porzucić tą cała krzątaninę. Jej siostra Maria usiadła natychmiast u stóp Jezusa i słuchała tego co mówił. Nie jesteśmy zdziwieni faktem, że Marta w pewnym momencie nie wytrzymała i zareagowała jak pełna energii kobieta. Reakcja Jezusa  była daleka od oczekiwań Marty. Marto troszczysz się  i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego. 

Dziś rada parafialna zbiera ofiarę na prace przy kościele. Ofiara do puszek na Seminarium Duchowne.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W piątek, 22 lipca – święto Św. Marii Magdaleny;
- W sobotę, 23 lipca – święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

Go to top