Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 15 V 2022

Ogłoszenia parafialne - V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 15 V 2022

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś V niedziela wielkanocna. Nikt z nas nie może powiedzieć, że potrafi kochać na miarę Chrystusa. To nie znaczy, ze możemy pójść po linii najmniejszego oporu, nie podejmować żadnych wysiłków. Miłość będąca naśladowaniem Chrystusa jest istotą chrześcijańskiego świadectwa i ma być znakiem rozpoznawalnym wszystkich uczniów Chrystusa. Po tym wszyscy poznają żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali. Słowa te wzywają do rachunku sumienia z naszego praktykowania w życiu na co dzień przykazania miłości.

 LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 16 maja – wspomnienie Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika Polski;
- W sobotę, 21 maja – wspomnienie Św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.

W przyszłą niedzielę, 22 maja przypada 27 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji (Skoczów, Bielsko – Biała, Żywiec). W tym dniu ofiara do puszek przeznaczona jest na utrzymanie Domu Księzy Emerytów.

Go to top