Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 22 V 2022

Ogłoszenia parafialne - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 22 V 2022

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś VI niedziela wielkanocna. Ostatnie słowa jakie słyszymy z usta kapłana, który przewodniczy liturgii brzmią: Idźcie w pokoju Chrystusa. To zdecydowanie coś więcej niż tylko ludzka uprzejmość, życzliwość, czy też spokojne dystansowanie się od cudzych spraw. Jest to pokój wielkanocny, będący owocem ofiary krzyżowej. Za ten pokój trzeba czasem płacić wysoką cenę i jakże często przekazujemy sobie ten pokój ze łzami w oczach. To nie jest pokój rozkrzyczany i rozreklamowany, to jest pokój zrodzony z bólu, okupiony cierpieniem Zbawiciela. W prostym, ale wymownym znaku przekazania Bożego pokoju chodzi o to, aby otworzyć się na dar paschalny Chrystusa, przyjąć go i podzielić się nim z drugim człowiekiem. Zabiegajmy o pokój Chrystusa, który stanowi wyznacznik naszego ziemskiego pielgrzymowania na drodze do zbawienia i jest zapowiedzią naszego uczestnictwa w Bożym pokoju na wieki.

Ofiara do puszek jest przeznaczona na utrzymanie Domu Księzy Emerytów. Dzisiaj tez rada parafialna zbiera ofiarę na prace przy kościele.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- We wtorek, 24 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jest to dzień modlitw za Kościół w Chinach;
- W czwartek, 26 maja wspomnienie Św.  Filipa Narusza, prezbitera. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta;
- W piątek, 27 maja – rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny poprzedzającej uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

W sobotę, 28 maja o godzinie 10.00 w kościele katedralnym Św. Mikołaja w Bielsku - Białej Ks. Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.

W przyszłą niedzielę, 29 maja przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. U nas o godzinie 11.00 odprawiona zostanie suma odpustowa ku czci Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Go to top