Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - III NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 I 2022

Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 I 2022

III NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś III niedziela zwykła, po raz trzeci obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Księga Nehemiasza stawia dziś przed nami ważne pytania: czy znamy słowo Boże, czy chcemy Go słuchać, i czy słuchamy Go tak uważnie jak Izraelici  z czasów proroka? Czy traktujemy je poważnie, czy jest ono fundamentem naszego życia, normą naszego postępowania? Jednocześnie przekazuje kilka istotnych myśli: prawdziwa radość wiąże się z wyznaniem swojej wiary, uznaniem prawdy o sobie, choćby była bardzo gorzka. Dopiero wtedy rodzi się w człowieku nowe życie, które przynosi prawdziwą radość, dokładnie tak samo jak po mrokach niewoli babilońskiej. Bóg podarował skruszonemu narodowi żydowskiemu nowe życie.

- w poniedziałek, 24 stycznia – wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu kończymy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan;
- We wtorek, 25 stycznia – Święto Nawrócenia Św. Pawła, apostoła;
- W środę, 26 stycznia – wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. Jest to dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce;
- W piątek, 28 stycznia – wspomnienie Św. Tomasz z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
- W zeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 2.840zł na prace przy kościele – Bóg zapłać.