Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 I 2022

Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 I 2022

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada IV niedziela zwykła. Mieszkańcy Nazaretu byli przekonaniu, że mogą żyć bez Jezusa. On przeszkadzał im w spokojnym życiu, stawiał im wymagania, uczył sprawiedliwego życia i nakłaniał do troski o to, aby była wśród nich obecna miłość, domagał się od nich zmiany dotychczasowego modelu życia. Słuchacze nie dowierzali temu co słyszeli, stawiali sobie pytanie o Jego tożsamość i posłannictwo, byli rozgoryczeni, że jako jeden z nich czuje się najważniejszy, odważa się prawić kazania. Pan Jezus ich rozdrażnił, bo odebrał im fałszywy spokój. Jednocześnie pragnął ich przekonać - że czyni to dla ich dobra – że sama przynależność do ludu wybranego nie wystarczy, by uczestniczyć w darze zbawienia.

- W poniedziałek, 31 stycznia – wspomnienie Św. Jana Bosko, prezbitera;
- W środę, 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego;
- W czwartek, 3 lutego – wspomnienie  dowolne Św. Błażeja, biskupa i męczennika;
- W sobotę, 5 lutego – wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

W piątek będę odwiedzał chorych od godziny 8.30, spowiedź po południu od godziny 16.30.

W przyszłą niedzielę, 6 lutego składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.