Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne -II NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 I 2022

Ogłoszenia parafialne -II NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 I 2022

II NIEDZIELA ZWYKŁA

Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie – to ostatnie zdanie Maryi w Ewangelii. Potem mówi już tylko Jezus. Maryja milknie, aby mógł mówić i działać tylko Jej Syn. Na weselu w Kanie można zobaczyć istotę działania Kościoła w dostrzeganiu ludzkich potrzeb, zmartwień, kryzysów, braków. Pokorne i konsekwentne przedstawianie tych spraw Jezusowi, wstawianie się za tymi, którzy cierpią i wreszcie wzywanie aby ludzie zrobili wszystko, co Jezus każe. Wszystko – warto zaakcentować to słowo, gdy w samym Kościele pojawia się pokusa selektywnego doboru Jezusowych nakazów. Słudzy napełnili kamienne stągwie po brzegi, choć nie od razu widzieli sens tej czynności. Napełniać po brzegi, im więcej przyniesiemy wody, tym więcej będzie wina. Cuda dzieją się dziś jeśli słuchamy Jezusa, a mamy ku temu kolejną okazję świętując II niedziele zwykłą.

Ofiara do puszek jest przeznaczona na cele charytatywne. Również dziś rada parafialna zbiera ofiarę na prace przy kościele.
W tym tygodniu przezywamy Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan.

- We wtorek, 17 stycznia – wspomnienie św. Antoniego, opata. W kościele katolickim w Polsce obchodzimy Dzień Judaizmu;
- W środę, 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
- W piątek, 21 listopada – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

Zgodnie z decyzją Papieża Franciszka, przyszłą niedzielę, 23 stycznia będziemy obchodzić jako niedzielę Słowa Bożego.