Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 VIII 2021

Ogłoszenia parafialne - XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 VIII 2021

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypomina, że cały człowiek, jego dusza i ciało są przeznaczone dla wieczności. Nie wolno więc człowiekowi troszczyć się o jedno, zapominając o drugim. Bóg stał się człowiekiem i przyjął ciało z Maryi Dziewicy  jako własne. Co więcej, zabrał je ze sobą przemienione i uwielbione do nieba. Powołał do tej chwały Maryję i nie pozwolił, aby Jej ciało doznało zniszczenia. Również i nasze ciało wskrzesi i przemieni, przeznaczając do tego, abyśmy w niebie chwalili na wieki Boga, także w naszym ciele.

Dziś rada parafialna zbiera ofiarę na prace przy kościele. Ofiara do puszek jest przeznaczona na dom duszpasterski w Andrychowie.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- We wtorek, 17 sierpnia – wspomnienie Św. Jacka, prezbitera;
- W piątek, 20 sierpnia – wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
- W sobotę, 21 sierpnia – wspomnienie Św. Piusa X, papieża.

W sobotę Msza Święta o godzinie 9.00 po której udamy się na drogę krzyżową.

Go to top