Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 VIII 2021

Ogłoszenia parafialne - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 VIII 2021

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Gromadzimy się przed Panem w XXI niedzielę zwykłą. Jezus jednak nie zamierza gromadzić wokół siebie ani ludzi wygodnych ani egoistów. Chce oczyścić ich motywacją i domaga się jasnego, wyraźnego wyznania wiary. Chrystus świadomy jest tego, że Jego ziemskie życie jest wędrówką do domu Ojca i nie może zabierać ze sobą w tę drogę tych, którzy się do tego nie nadają. Zna doskonale cały jej przebieg, wie co ich czeka, jakie czyhają po drodze niebezpieczeństwa. Dlatego nie może tam zabrać ludzi wygodnych, których nie stać na ofiarę, trud, wyrzeczenia. Nie może zabrać    także egoistów którzy nie są gotowi do niesienia pomocy innym. Na tej drodze może wytrwać jedynie ten, kto Mu zawierzy całkowicie i będzie Mu absolutnie posłuszny.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- We wtorek, 24 sierpnia – święto Św. Bartłomieja, apostoła;
- W czwartek, 26 sierpnia – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej;
- W piątek, 27 sierpnia – wspomnienie Św. Moniki;
- W sobotę, 28 sierpnia wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

Go to top