Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 VIII 2021

Ogłoszenia parafialne - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 VIII 2021

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XIX niedziela zwykła. Mamy świadomość, że pokój nie jest wartością tego świata, gdyby tak było to byśmy się nim cieszyli, nie byłoby wojen, konfliktów. Pokój jest darem nieba, dlatego w czasie każdej Mszy Świętej podczas obrzędów komunijnych. Prośmy Boga o ten dar, którego świat dać nie potrafi. Wpierw przywołujemy słowa Pana Jezusa: pokój zostawiam wam, pokój mój daje wam, a następnie prosimy Chrystusa: nie zważaj na grzechy nasze, lecz na wiarę swojego Kościoła i zgodnie z Twoja wolą napełnij go pokojem.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 9 sierpnia –święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
- We wtorek, 10 sierpnia – święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
- W środę, 11 sierpnia – wspomnienie Św. Klary, dziewicy;
- W sobotę, 14 sierpnia – uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

W sobotę Msza Święta o godzinie 9.00 po której udamy się na drogę krzyżową.

W przyszłą niedzielę rada parafialna będzie zbierała ofiarę na prace przy kościele. Ofiara do puszek – na dom duszpasterski w Andrychowie.

Go to top