Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 VII 2021

Ogłoszenia parafialne - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 VII 2021

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XIV niedziela zwykła. Rodacy Jezusa nie umieli w Niego uwierzyć. Nie potrafili Mu zaufać, bo zatrzymali się na zewnętrznym wymiarze Jego osoby i uznali Go jedynie za jednego ze swoich bliskich. Obyśmy nie poddali się takiej pokusie, bo wówczas zatrzymamy się na czysto ziemskim wymiarze. A to nie jest już wiara, tylko sfera dociekań i kalkulacji. Módlmy się o dar wiary i jej nieustanny wzrost, abyśmy nie podzielili losu mieszkańców Nazaretu. Wiara jest warunkiem koniecznym, aby Jezus mógł dokonywać w naszym życiu wielkich rzeczy.

Ofiara do puszek jest przeznaczona na potrzeby diecezji i sądu biskupiego.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- We wtorek, 6 lipca – wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
- W czwartek, 8 lipca -   wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera.

Go to top