Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 VII 2021

Ogłoszenia parafialne - XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 VII 2021

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XV niedziela zwykła. Poszukiwanie prawdy oraz dochowanie wierności to drogowskazy ewangelicznej postawy. Czasem bywa ona skazana na ostrą konfrontację ze światem. Bój o to, co wartościowe podjął odważnie prorok Amos. Nie bójmy się zatem tego radykalizmu miłości. Prawdziwa miłość jest wymagająca, bo chce aby człowiek rósł i dojrzewał w swoim człowieczeństwie, taka miłość nie godzi się na żadne ustępstwa, nie znosi tego, co przeciętne. Pocieszające jest jednak to, że prawdziwa miłość nie tylko wymaga ale i pomaga.

 LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 12 lipca – wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
- We wtorek, 13 lipca – wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
- W czwartek, 15 lipca - wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
- W piątek, 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

W przyszłą niedzielę, 18 lipca ofiara do puszek przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. Również w przyszła niedzielę rada parafialna będzie zbierała ofiarę n prace przy kościele.

Go to top