Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 VIII 2019

Ogłoszenia parafialne - XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 VIII 2019

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XX niedziela zwykła. W wielu miejscach na świecie niestety panuje wojna. Niesprawiedliwość i brak poszanowania godności człowieka i jego wolności leżą z reguły u podłoża każdego konfliktu zbrojnego. Jezus Chrystus nie chciał ani żadnych podejrzanych kompromisów, ani wątpliwego pokoju. Za pokój między ludźmi a Bogiem oddał swoje życie. To jest ofiara, która rodzi prawdziwy pokój dla świata. Aby go osiągnąć wyznawcy Chrystusa musza czasami wypowiedzieć się w sposób bardzo zdecydowany, nawet jeżeli spotkają się ze sprzeciwem i niezrozumieniem. Pan umacnia nas swoim przykładem i daje siłę do budowania atmosfery pokoju pośród ludzi.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- We wtorek, 20 sierpnia – wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
- W czwartek, 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej;
- W sobotę, 24 sierpnia – święto Św. Bartłomieja. W tym dniu po raz jedenasty odbędzie się spotkanie wiernych Republiki Czeskiej, Słowacji i polski. Początek o godzinie 9.35 w kościele Matki Bożej Frydeckiej w Jaworzynce Trzycadku.

Dzisiaj rada parafialna zbiera ofiarę na remont kościoła.

Go to top