Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 VIII 2019

Ogłoszenia parafialne - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 VIII 2019

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XIX niedziela zwykła. „Nie bój się mała trzódko” – te słowa pocieszenia płynące od Jezusa wydają się bardzo adekwatne do naszych czasów. Na tym świecie niejedna wspólnota wyznawców Chrystusa, była i jest często bezbronną mniejszością. Jednakże do wierzących należy przyszłość Królestwa Bożego, dlatego, że oni w pełni pojmują świat tu i teraz. Radosne oczekiwane na pełne lęku zmartwychwstanie jest znakiem rozpoznawczym wspólnoty chrześcijańskiej. Również dzisiejsza niedziela to czas czuwania i bycia gotowym na powtórne przyjście Pana.

We wtorek, 13 sierpnia sąsiednia archidiecezja krakowska oddaje cześć Najświętszej Maryi Pannie Kalwaryjskiej.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

- W środę, 14 sierpnia – uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona naszego kościoła partykularnego. Modlimy się w intencji całej diecezji oraz polecamy Bogu biskupów, prezbiterów i diakonów oraz duszpasterską ich posługę;

- W czwartek, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu ofiara do puszek jest przeznaczona na Diecezjalny Dom Duszpasterski w Andrychowie;

- W sobotę, 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

W piątek, 16 sierpnia czcimy Boże Miłosierdzie z racji trzeciego piątku miesiąca.

Go to top