Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii Ogłoszenia parafialne - I NIEDZIELA ADWENTU - 2 XII 2018

Ogłoszenia parafialne - I NIEDZIELA ADWENTU - 2 XII 2018

I NIEDZIELA ADWENTU

Rozpoczynamy adwentowy czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Syna Bożego. Przygotujcie drogę Panu – usłyszymy w dzisiejszej liturgii słowa. On przychodzi nie tylko w tajemnicy swego wcielenia ale także w dniu paruzji. Jesteśmy zaproszeni, aby poprzez modlitwę i zachowanie postawy czujności przygotować się na przyjście Boga, który ciągle przychodzi.

Ofiara do puszek jest przeznaczona na potrzeby diecezji.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 3 grudnia – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;
- We wtorek, 4 grudnia – wspomnienie dowolne Św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Panu Bogu polecamy intencje górników oraz ich rodzin;
- W czwartek, 6 grudnia – wspomnienie dowolne Św. Mikołaja, biskupa, patrona kościoła katedralnego;
- W piątek, 7 grudnia – wspomnienie dowolne Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Chorych będę odwiedzał od godziny 8.30. Spowiedź po południu od godziny 15.30. Na Mszę Św. o godzinie 17.00 zapraszam przygotowujących się do bierzmowania;
- W sobotę, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę od godziny 9.00 ministranci będą roznosić świece Caritas i opłatki w rejonach: Rachowiec, Skalanka, Bór, Gomółka, Graniczne, Stańcówka, Sól Kiczora, Złamane, Piekło, Wołowiec, Stajaki, Węglarze, Raj.

W przyszłą niedzielę, 9 grudnia modlitwą oraz ofiarą do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.

Go to top