Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA ADWENTU - 9 XII 2018

Ogłoszenia parafialne - II NIEDZIELA ADWENTU - 9 XII 2018

II NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiejsza liturgia słowa napełnia nas ufnością i kieruje wzrok na przyszłość. Liturgia eucharystyczna jest objawieniem Bożej sprawiedliwości i miłosierdzia, radości i pokoju. To światło nadziei w świecie gdzie ma miejsce tyle katastrof, wojen, dramatów i rozlega się wiele hiobowych wieści. Bóg jest naszą przyszłością, ponieważ jako zwycięzca śmierci i cierpienia zapewnia nas - Wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże. Doświadczamy łaski zbawienia już teraz, bowiem Jezus Chrystus obiecał nam swoją obecność, gdy gromadzimy się w Jego imię.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

- W czwartek, 13 grudnia – wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
- W piątek, 14 grudnia – wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

W sobotę od godziny 9.00 ministranci będą roznosić świece Caritas i opłatki w rejonach: Myto, Groń, Pydychy, Orawcowa, Wieczorek, Centrum I i Centrum II.

W przyszłą niedzielę rada parafialna będzie zbierała ofiarę na remont kościoła.

Go to top