Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 VIII 2022

Ogłoszenia parafialne - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 VIII 2022

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXI niedziela zwykła. Można wskazać na wiele wymagań zawartych w Ewangelii czy w Bożych przykazaniach, które sprawiają, że droga do Królestwa Bożego jest przejściem przez ciasne drzwi. Ale trzeba to właściwie rozumieć. To nie wymagania same z siebie zacieśniają nasza drogę do nieba, do szczęścia, do pełni miłości i zjednoczenia z Bogiem. Bóg nie chce w żaden sposób ograniczyć swojej miłości. To w nas są przeszkody, to nasze złe rozumienie wolności, nasza niedojrzałość w wierze, nasz brak gotowości na ofiarę i poświęcenie w duchu miłości sprawiają, że droga do zbawienia prowadzi nas przez ciasną bramę.

 LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej; 
- W środę, 24 sierpnia – święto Św. Bartłomieja, apostoła;
- W piątek, 26 sierpnia – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu nie obowiązuje zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych;
- W sobotę, 27 sierpnia –  wspomnienie Św. Moniki.

Dziś rada parafialna zbiera ofiarę na prace przy kościele. 

Go to top