Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 VIII 2022

Ogłoszenia parafialne - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 VIII 2022

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXII niedziela zwykła. Fałszywa pokora sprawia, że często pierwsze ławki czy rzędy krzeseł są puste, wszyscy tłoczą się z tyłu. To wszystko świadczy o tym , że czasami sprowadzamy pokorę do zewnętrznych, pustych gestów, zapominając, że istota pokory zawiera się w wewnętrznym nastawieniu. Oczywiście ono powinno się ujawniać w czynach, ale kto dba jedynie o ten wymiar zewnętrzny, to tym może ducha pokory sfałszować. Autentyczna, prawdziwa pokora jest przyjęciem pełnej prawdy o sobie nade wszystko o swojej zależności od Boga, a także pośrednio od innych ludzi. Jest także przyjęciem prawdy o naszych słabościach.

 LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela; 
- W czwartek, 1 września – rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta na rozpoczęcie o godzinie 8.00
- W sobotę, 3 września –  wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

W przyszłą niedzielę, 4 września odbędzie coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci Św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i  męczennika. 

Ofiara do puszek przeznaczona na potrzeby diecezji.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zbierała na prace przy kościele - Bóg zapłać. 

Go to top