Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 VII 2022

Ogłoszenia parafialne - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 VII 2022

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XIV niedziela zwykła. Oto posyłam was jak owce między wilki. Ciekawe, że Pan Jezus opisuje misje tak mocnym obrazem. Celem posłania jest, aby wilki się nawróciły, czyli stały się owcami i przyłączyły się  do trzody Dobrego Pasterza. Ryzyko pogryzienie czy zagryzienia przez wilki jest bardzo realne. Posłani przez Jezusa mają być zwiastunami pokoju, nie ludzkiego, ale budowanego na pojednaniu człowieka z Bogiem. Mają nieść uzdrowienie i ogłaszać bliskość Królestwa Bożego. Po ludzku sądząc są zupełnie bezbronni. Mają tylko Bożą moc, miłość i prawdę. Nic więcej, ani trzosa, ani torby, ani sandałów. Jedyna ich bronią jest świadomość posłannictwa, które nie jest ich wymysłem, ale misją od Jezusa. Posłany musi mieć jasną świadomość komu i czemu służyć. Musi być przekonany, że idzie wałczyć o życie wieczne. Nikt nie będzie ryzykował życia w imię mglistych celów, w imię niebezpiecznej pogawędki z wilkami.

 LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W środę, 6 lipca – wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
- W piątek, 8 lipca – wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera.

Go to top