Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 VI 2022

Ogłoszenia parafialne - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 VI 2022

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś XIII niedziela zwykła. Zmierzając do dobra, musimy liczyć się z trudnościami. Na drodze naszego powołania mogą pojawić się ludzie, którzy będą nam rzucać kłody pod nogi. Nie wolno wtedy wpadać w gniew, trzeba odrzucić logikę zemsty, odwetu. Skoro nawet tak temperamentny Jan stał się dzięki łasce Bożej łagodnym, świętym Janem, to znaczy że i ja mogę zapanować nad gniewem czy agresją. Boża miłość działa w każdym człowieku niezależnie od temperamentu. Czasem potrzebujemy twardego upomnienia, mocnego słowa, które zmusi nas do refleksji. Jezus o tym wie i nie zawaha się nami potrząsnąć, kiedy przyjdzie taka konieczność.

 LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- We wtorek, 28 czerwca – wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
- W środę, 29 czerwca – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiara do puszek na Świętopietrze;
- W czwartek, 30 czerwca – kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Uwielbiamy Najświętsze Serce Pana Jezusa i oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Chorych będę odwiedzał od godziny 8.30. Spowiedź po południu od godziny 16.30.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zbierała ofiarę na prace przy kościele – Bóg zapłać.

Go to top