Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA - 4 IV 2021

Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA - 4 IV 2021

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

Triduum Paschalne ma swój szczyt w Wigilii Paschalnej i kończy się nieszporami Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Jednym ze znaków mocno eksponowanych w okresie wielkanocnym jest zapalony paschał. Będzie on obecny przy ołtarzu przez 50 dni radości wielkanocnej. Światło tej wielkanocnej świecy oświeca drogi naszego chrześcijańskiego życia. Tajemnica zwycięzcy Paschy Chrystusa jest więc źródłem i znakiem Tego który jest więc źródłem i znakiem Tego który jest obecny pośród nas jako światłość świata.

Ofiara do puszek jest przeznaczona na Seminarium Duchowne.

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie. Poniedziałek oktawy Wielkanocy ofiara do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

W przyszłą niedziele niedziela Miłosierdzia Bożego.

Go to top