Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 25 IV 2021

Ogłoszenia parafialne - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 25 IV 2021

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Obraz Dobrego Pasterza przemawia tym bardziej im mocniej jesteśmy świadomi niezwykłej zażyłości, jaka w tamtych czasach istniała pomiędzy pasterzem  i jego owcami. Pasterz podążał zawsze na przedzie nie musiał nikogo poganiać, bo owce znały swojego pasterza i posłusznie szły za jego głosem. Miłość pasterska wyznacza właściwy kierunek i bezpiecznie prowadzi do wyznaczonego celu. Takiej miłości doświadczają owce wtedy gdy idą nie własnymi drogami, ale zawsze za swoim pasterzem. Kiedy patrzymy na Jezusa, który jako Pasterz oddaje życie za owce, czyli za cały Kościół, to uświadamiamy sobie, że miłość pasterska jest przede wszystkim darem z siebie, jest całkowitym oddaniem siebie na służbę drugiego człowieka – zawsze w imię treści o dobro tych, którym się pasterzy.

Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 1.850zł + 50 euro na prace przy kościele – Bóg zapłać.

W przyszła sobotę rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe po Mszy Świętej wieczornej, tylko w czwartek i niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 7.30. 

Od maja w soboty będą odprawiane Msze Święte w kaplicy na Piekle o godzinie 16.00.

Go to top