Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - III NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 I 2021

Ogłoszenia parafialne - III NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 I 2021

III NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś III niedziela zwykła, po raz drugi obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Jezus wzywa ludzi do nawrócenia, zaprasza na drogę wiary i proponuje, abyśmy poszli za Nim. Jesteśmy bardzo różni, mamy swoje indywidualne cechy osobowości. W bogactwie tych różnorodności stanowimy jedno ponieważ odpowiedzieliśmy na Boże wezwanie i zgromadziliśmy się na Eucharystii. To powołanie do wspólnego stołu słowa Bożego i Chleba eucharystycznego dzielonego ze wszystkimi ochrzczonymi. Jako uczniowie Jezusa korzystajmy z daru, którym pragnie nas dziś obdarzyć.

- W poniedziałek, 25 stycznia – Święto Nawrócenia Św. Pawła, apostoła;
- We wtorek, 26 stycznia – wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. Jest to dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.;
- W czwartek, 28 stycznia – wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

W przyszłą niedzielę, 31 stycznia w parafiach oświęcimskich przypada liturgiczna uroczystość Św. Jana Bosko, prezbitera, patrona miasta Oświęcim.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 1.160 zł na prace przy kościele – Bóg zapłać.

W dzisiejszą niedzielę ofiara do puszek jest przeznaczona na Chorwację, w której było trzęsienie ziemi.