Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii Ogłoszenia parafialne - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 X 2018

Ogłoszenia parafialne - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 X 2018

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXIX niedziela zwykła. Współczesne społeczeństwo cechuje się między innymi wielkim wachlarzem pełnionych usług. Wiele osób żyje z ich doświadczenia. Można odnieść wrażenie, że pełnienie usługi nie jest celem, ale środkiem do wspinania się coraz wyżej po kolejnych szczeblach kariery. Pan Jezus daje nam jasny model usługiwania, zupełnie odwracając drabinę kariery, gdzie pierwsze miejsce jest zawsze na dole. Uczeń Chrystusa kroczy Jego drogami, ma być zawsze gotowy do usługiwania innym.

Przedostatnia niedziela miesiąca października obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynając jednocześnie Tydzień Misyjny.

Ofiara do puszek będzie przeznaczona na cele misyjne. Dziś rada parafialna zbiera ofiarę na remont kościoła.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 22 października -  wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża;
- We wtorek, 23 października – wspomnienie dowolne Św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.

W przyszłą niedzielę, 28 października w kościołach, których data poświęcenia nie jest dokładnie znana obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Jest to dzień imienin Księdza Biskupa Tadeusza Rakoczego. Modlimy się w intencji Biskupa Seniora.

Go to top