Jesteś tutaj: HomeZ życia parafii Ogłoszenia parafialne - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 X 2018

Ogłoszenia parafialne - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 X 2018

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś ostatnia niedziela miesiąca października. W kościołach poświęconych, których data poświęcenia nie jest znana obchodzona jest jako Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Pamiętamy w naszych modlitwach o wszystkich żyjących i zmarłych fundatorach, ofiarodawcach i budowniczych kościoła.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:
- W czwartek, 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w kościele o godzinie 7.30, 9.00 i 11.00 oraz na cmentarzu o godzinie 14.00 po procesji, która rozpocznie się o godzinie 12.30 najpierw na stary cmentarz a następnie na nowy cmentarz.;
- W piątek, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kapłani mogą odprawić 3 Msze Święte, jedna ofiarując wg. własnej intencji, drugą za wszystkich wiernych zmarłych a trzecią w intencjach Ojca Świętego. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nasz, Wierzę i modlitwy w intencji Ojca Świętego, przyjęcie łaski sakramentu spowiedzi i komunii świętej, zachowanie wolności od przywiązania od jakiegokolwiek grzechu. W dniach od 1-8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz i modlić się chociażby tylko w myśli za zmarłych spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Chorych będę odwiedzał w piątek od godzinny 8.30. Spowiedź w poniedziałek, wtorek, środę od godziny 15.40 i w piątek od godziny 15.30. 

W piątek na Msze Świętą i zaraz po niej na spotkanie zapraszam młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

W przyszłą niedzielę, 4 listopada ofiara do puszek jest przeznaczona na Katedrę i diecezję. W tym dniu odbędzie się w Oświęcimiu – Brzezińce tradycyjne nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Początek o godzinie 14.00 przy Bramie Śmierci.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zebrała 3.860zł + 40 Euro i 500 koron czeskich – Bóg zapłać.

Go to top