Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - IX NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 VI 2018

Ogłoszenia parafialne - IX NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 VI 2018

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś IX niedziela zwykła. W myśl prawodawstwa cywilnego kierującego się względami ekonomicznymi niedziela była traktowana jako ostatni dzień weekendu. Takie rozumowanie bywa sprzeczne z natura Dnia Pańskiego. Niedziela jako pamiątka Chrystusowego zmartwychwstania jest pierwszym dniem tygodnia, od tego czasu wszystko się na nowo rozpoczyna. Uczestnicząc w liturgii spotykamy Chrystusa i dziękujemy za Jego obecność w znakach świętego zgromadzenia.

W dniu dzisiejszym odbędzie się coroczna pielgrzymka ku czci Św. Jana Sarkandra do Skoczowa. Początek o godzinie 10.30 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła, skąd wyruszy procesja na wzgórze Kaplicówki.

Ofiara do puszek przeznaczona jest na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W piątek, 8 czerwca– uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
- W sobotę, 9 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Go to top