Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ - 27 V 2018

Ogłoszenia parafialne - NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ - 27 V 2018

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Przez chrzest zostaliśmy wprowadzeni w tajemnicę Boga Trójjedynego. Staje się ona bardziej dostępna nie przez rozumowanie ale przez uczestnictwo         w życiu Boga. Jezus Chrystus posyła nam Ducha Świętego i jest zarazem drogą prowadząca do ijca. Ten Bóg – jeden w trzech Osobach – zaprasza nas do udziału w liturgii eucharystycznej, która jest uczestnictwem w misterium

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- We wtorek, 29 maja – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
- W środę, 30 maja – wspomnienie Św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej Diecezji;
- W czwartek, 31 maja – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu kończymy nabożeństwa majowe;
- W piątek, 1 czerwca – wspomnienie Św.  Justyna, męczennika. W tym dniu modlimy się za wszystkie dzieci z racji przypadającego ich święta. Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

W przyszłą niedzielę, 3 czerwca odbędzie się coroczna pielgrzymka ku czci Św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie.

Ofiara do puszek jest przeznaczona na potrzeby diecezji.

Go to top