Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 IX 2023

Ogłoszenia parafialne - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 IX 2023

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXIV niedziela zwykła. Człowiek przebaczając, chce myśleć o drugim człowieku znów pozytywnie i poprawnie  z nadzieją budowania właściwych relacji. Ponieważ nikt z nas nie jest samotna wyspą, dlatego jesteśmy też narażeni na to, że w jakiś sposób naruszamy dobro drugiego człowieka, że czasem zupełnie bez złej woli nasze niewłaściwe zachowanie spowoduje, że drugi człowiek poczuje się oszukany, zawiedziony, rozczarowany. Pan Jezus doskonale to przewidział i wśród próśb modlitwy jakiej nauczył swoich uczniów umieścił i tę o odpuszczenie grzechów, tak wielkodusznie, jak czynił to On sam.

Dziś rada parafialna zbiera ofiarę na prace przy kościele (napęd do dzwonów). Dzisiaj również ofiara do puszek dla ofiar trzęsienia ziemi w Maroku.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 18 września – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski;
- W środę, 20 września – wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Kim Teagon, prezbitera i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
- W czwartek, 21 września – święto Św. Marka, apostoła i ewangelisty;
- W sobotę, 23 września – wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

Go to top