Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 IX 2023

Ogłoszenia parafialne - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 IX 2023

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Śledząc teksty ewangelicznych perykop czytanych w minione niedziele zauważymy, że pojawia się w nich – poza Jezusem – osoba Piotra. Trzy tygodnie temu usłyszeliśmy jak uczniowie zobaczyli Piotra kroczącego po jeziorze, który w obliczu silniejszego porywu wiatru doznał poczucia strachu i zwątpił w swojego Mistrza. Tonąc otrzymał od Jezusa skuteczną pomoc, ale zarazem zdecydowane upomnienie – czemu zwątpiłeś, małej wiary?

Ofiara do puszek przeznaczona jest na diecezję. Dziś coroczna pielgrzymka ku czci Św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika. Początek o godzinie 15.00 w cieszyńskim kościele Św. Marii Magdaleny.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W czwartek, 7 września – wspomnienie Św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika;
- W piątek, 8 września Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny;
- W sobotę, 9 września w amfiteatrze w Żywcu, odbędzie się rozpoczęcie roku formacyjnego wspólnot dziecięcych i młodzieżowych.

W przyszłą niedzielę, 10 września rozpoczynamy coroczny Tydzień Wychowania. W tym dniu ofiarą do puszek wspieramy Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Go to top