Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 VIII 2023

Ogłoszenia parafialne - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 VIII 2023

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Ewangelia XXI niedzieli zwykłej ukazuje drogę człowieka wierzącego. Z jednej strony każdy musi mieć własne zdanie i przede wszystkim osobiście budowaną relację z Bogiem, ale z drugiej strony człowiek nie jest w stanie samodzielnie dochodzić do poznania prawdy w tak bardzo skomplikowanym dziś życiu i świecie. Dlatego Pan Bóg daje tego, który ma władze kluczy – co On  zawiąże na ziemi będzie też zawiązane w niebie. Bóg daje nam wspólnotę Kościoła, aby w labiryncie wielu opinii i twierdzeń, człowiek nie zgubił prawdy objawionej, która nie może podlegać demokratycznym procedurom głosowania.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 28 sierpnia – wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
- We wtorek, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela;

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Chorych będę odwiedzał w piątek od godziny 8.30, spowiedź po południu od godziny 16.30.

W sobotę, 2 września w bielskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 10.00 odbędzie się rozpoczęcie roku katechetycznego.

W przyszłą niedzielę, 3 września, odbędzie coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci Św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika. Ofiara do puszek jest przeznaczona potrzeby diecezji.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zbierała na prace przy kościele – Bóg zapłać.

Go to top