Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 VIII 2023

Ogłoszenia parafialne - XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 VIII 2023

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

W liturgii Słowa Bożego XX niedzieli zwykłej usłyszymy między innymi: O niewiasto, wielka jest twoja wiara, niech ci się stanie jak pragniesz. Taki jest w odniesieniu do całego wydarzenia komentarz Jezusa, który zostaje niejako pokonany wiarą Kananejki. Wiara jest jedynym właściwym językiem komunikacji człowieka z Bogiem. Wiara silna daje podstawy do tego, aby dialog z Bogiem okazał się realny, czytelny i mający szansę spełnienia się w tym wszystkim, co jest przedmiotem ludzkiego zatroskania. Ta scena w Ewangelii ma w sobie wiele życiowej mądrości wobec nas będących małodusznymi, wątpiącymi, niecierpliwymi i godzącymi się rezygnować w obliczu jakichkolwiek niepowodzeń. Kananejka nawrócona ale także przez Jezusa pochwalona jest przekazującym wezwaniem, aby nie ustępować, nie poddawać się i nie rezygnować z tego co ma znamiona dobra, moralnej poprawności i życiowej konieczności.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 21 sierpnia – wspomnienie Św. Piusa X, papieża;
- We wtorek, 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej;
- W środę, 23 sierpnia – święto Św. Bartłomieja, apostoła;
- W sobotę, 26 sierpnia – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

W sobotę, o godzinie 9.00 Msza Święta a po niej wyruszymy na transgraniczną drogę krzyżową.

Dziś rada parafialna zbiera ofiarę na prace przy kościele.

Go to top