Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 VIII 2023

Ogłoszenia parafialne - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 VIII 2023

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XIX niedziela zwykła. Scena Piotra idącego po wodach jeziora jest klasycznym obrazem ludzkiego życia. Niepewność towarzysząca ludzkiemu wędrowaniu przez ziemię, jednych może doprowadzić do rozpaczy zniechęcenia, a innych do ucieczki przed wzięciem odpowiedzialności za swoje życie i poddania się ślepemu losowi. Tymczasem Piotr idący po wodzie przekonuje, że człowiek może przezwyciężyć niepewność towarzyszącą życiu tylko wtedy, kiedy odważy się iść w ślady Jezusa. Dlatego potrzebny jest - tak jak wtedy - cud wiary w życiu każdego ucznia Chrystusa. 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 14 sierpnia – uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona naszego kościoła partykularnego. Modlimy się w intencji diecezji oraz polecamy Panu Bogu biskupów, prezbiterów, diakonów i ich posługę duszpasterską;
- We wtorek, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny;
- W czwartek, 17 sierpnia – wspomnienie Św. Jacka, prezbitera.

Go to top