Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 VIII 2023

Ogłoszenia parafialne - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 VIII 2023

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W liturgiczne święto Przemienienia Pańskiego słyszymy z nieba rozlegający się głos: To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie. Taka jest odpowiedź Boga na Piotrowy pomysł a także Jego zapewnienie o bytowaniu na ziemi. To jest zaproszenie Ojca do słuchania tego, co Bóg ma do powiedzenia. To jest fundamentalny wymiar drogi wiary, ponieważ w wydarzeniu Przemienienia uważne słuchanie Boga jest ważniejsze niż zachwyt czy kontemplacja Jezusowej chwały. Zawołanie Ojca z wysokości niebios stanowi klucz do zrozumienia wydarzenia na górze Tabor. Poprzez tajemnicę Przemienienia Jezusowego winniśmy odczytywać Boże wezwanie kierowane nie tylko wtedy do apostołów tam obecnych, ale również adresowane aktualnie do nas, ludzi Chrystusowego Kościoła. 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- We wtorek, 8 sierpnia – wspomnienie Św. Dominika, prezbitera;
- W środę, 9 sierpnia – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
- W czwartek, 10 sierpnia – święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
- W piątek, 11 sierpnia – wspomnienie Św. Klary, dziewicy.

Go to top