Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 VII 2023

Ogłoszenia parafialne - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 VII 2023

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Znalazca skarbu wykorzystał prawo, które gwarantowało, że kupujący ziemię nabywał wszystko co się znajdowało zarówno na jej powierzchni, jak i ukryte w ziemi. Moralna ocena jego zachowania nie leży jednak w polu zainteresowania ewangelisty Mateusza. Przywołuje on przypowieść Jezusa, aby pokazać, że przynależność do Królestwa Bożego domaga się zaangażowania całego siebie. To wymaganie jest wielokrotnie stawiane na kartach Ewangelii. Trzeba przyznać, że owo wymaganie poświęcenia wszystkiego stanowi jedną z największych trudności w religijnym zaangażowaniu człowieka.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 31 lipca – wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
- We wtorek, 1 sierpnia – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
- W piątek, 4 sierpnia – wspomnienie Św. Jana Marii Vianeya, prezbitera.

W środę, 2 sierpnia spełniając zwykłe warunki, można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.

W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Chorych będę odwiedzał w piątek od godziny 8.30

Go to top