Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 VII 2023

Ogłoszenia parafialne - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 VII 2023

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Odczytana Ewangelia XVI niedzieli zwykłej zwraca uwagę na fakt, ze na ziemi Królestwo Boże jest podobne do pola uprawnego. Zostało na nim zasiane dobre nasienie, ale pod osłoną ciemności nieprzyjaciel zasiał na nim chwast. Kościół kontynuujący dzieło zbawcze Jezusa, to wytrwała i cierpliwa koegzystencja  dobra i zła, a ich ostateczne rozdzielenie nastąpi dopiero u kresu dziejów. Musimy się bronić przed pokusą wykorzenienia z Kościoła złą siłą, trzeba zdecydowanie odsunąć pokusę dostosowania się do modelu medialnego wizerunku i dobre samopoczucie uczestniczenia w społeczności. 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- W poniedziałek, 24 lipca – wspomnienie Św. Kingi, dziewicy;
- We wtorek, 25 lipca – święto Św. Jakuba, apostoła. Wspominamy również Św. Krzysztofa. Poświęcenie pojazdów w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej;
- W środę, 26 lipca – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny;
- W sobotę, 29 lipca – wspomnienie świętych: Marty, Marii i Łazarza.

W zeszłą niedzielę rada parafialna zbierała na prace przy kościele - Bóg zapłać.

Go to top