Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 VII 2023

Ogłoszenia parafialne - XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 VII 2023

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

W kontekście dostrzeganego kryzysu słowa ludzkiego, rodzi się tęsknota za słowem odpowiedzialnym, prawdziwym, pewnym i to bez względu na jego cenę. Człowiekowi, któremu zależy na swoim życiu widzianym w perspektywie czekającej wieczności, nie powinno i nie może być obojętne, w jakim obszarze słowa będzie się realizowała jego codzienność: czy to będzie świat łatwy, przyjemny i bez problemów, ale niestety nierzeczywisty, czy też chcemy żyć w świecie realnym, prawdziwym z pełnym przekonaniem, że jestem bardzo wymagający a czasem poprzeczka wymagań jest zawieszona bardzo wysoko. Skoro słowo ludzkie potrafi być zawodne, to trzeba nam cała uwagę skupić na słowie Bożym, które jest pewne, niezawodne, prawdziwie mądre i najbardziej kompetentne.

W sobotę, 22 lipca przypada święto Św. Marii Magdaleny.

Dziś rada parafialna zbiera ofiarę na prace przy kościele. Zaś ofiara do puszek jest przeznaczona na Seminarium Duchowne.

Go to top