Jesteś tutaj: HomeZ życia parafiiOgłoszenia parafialne - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 VII 2023

Ogłoszenia parafialne - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 VII 2023

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

W XIV niedziele zwykła, prorok Zachariasz zachęca do tego, byśmy razem z mieszkańcami Jerozolimy dzielili radość. Motywem tej radości jest nieustanne przebywanie w niej Mesjasza – króla. Narastająca dotkliwość podlegania obcym mocarstwom zrodziła w Izraelu oczekiwanie na Mesjasza przyobleczonego w zbroję militarnego wyzwoliciela narodu. Prorok Zachariasz – o czym słyszymy w I czytaniu – ma ogromną odwagę przeciwstawić się takim oczekiwaniom. Mesjasz Król przybędzie zupełnie inaczej niż się tego spodziewano, wkroczy w mury miasta nie na wojennym rumaku, będącym symbolem siły militarnej, ale zasiadając na osiołku: Raduj się wielce Córo Syjonu, wołaj radośnie Córo Jeruzalem, oto Król twój idzie do ciebie sprawiedliwy i zwycięski. Pokorny jedzie na osiołku, źrebięciu oślicy.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA
- We wtorek, 11 lipca– święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy;
- W środę, 12 lipca – wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
- W czwartek, 13 lipca – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
- W sobotę, 15lipca – wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

W przyszłą niedzielę ofiara do puszek na Seminarium Duchowne. Również w przyszłą  niedzielę rada parafialna będzie zbierała ofiarę na prace przy kościele.

Go to top